niedziela, 1 maja 2022

Kwiecień - podsumowanie

 Hej hej! 😊 Kwiecień za nami, tradycyjnie zatem mam dla Was podsumowanie. W minionym miesiącu udało mi się przeczytać 14 książek. A jak wyglądało to u Was? Czytaliście któryś z tych tytułów? Dajcie znać w komentarzu 😃 
Podobne podsumowanie znajdziecie również na fb i IG sza_teraz_czytam 
"Agencja złamanych serc" to zwariowany romas ze sporą dawką humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Zabawa gwarantowana, a i miejsce na głębsze refleksje również się znajdzie. To lektura udowadniająca, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Polecam, zwłaszcza tym, którzy chcą sprawdzić, czy karma zawsze wraca.
⭐9/10⭐"Zaginiona melodia" to smutny, wzruszający obraz pokolenia milenialsów oraz współczesnej rodziny, który uderza w czytelnika prawdziwością przekazu różnic międzypokoleniowych. To powieść uświadamiająca, że nie można ani bagatelizować problemów nastolatków, ani też podchodzić do nich zbyt surowo. We wszystkim bowiem potrzebne jest zachowanie umiaru, a nade wszystko zrozumienie i wsparcie. Z całą pewnością jest to książka pełna nieprzewidywalności, zaskakujących zwrotów akcji i tragizmu wydarzeń. Polecam w szczególności uwadze rodziców!
⭐10/10⭐"Zemsta. Agencja Rozbitych Serc" to zlepek kłamstw i przypadków wiernych i niewiernych mężczyzn. To przewrotna komedia detektywistyczna o stereotypowym zachowaniu, rutynie w związku, miłości, zdradzie, zazdrości i tytułowej zemście... Detektyw Agata, różowy seat i kotka Christie - z czymś się Wam to kojarzy? Jeśli tak, zajrzyjcie na karty książki. A jak nie, to i tak czeka Was przednia zabawa!
⭐8/10 ⭐"Po tamtej stronie chmur" to przejmujący obraz wojny, współczesności i siły miłości. W dzisiejszych trudnych dniach, podczas których obserwujemy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, tym bardziej czuć ciężar i aktualność tej powieści. Ta książka dosłownie potrafi wznieść czytelnika do chmur! 
⭐9/10⭐"Damiano" to romans mafijny, który wywołuje mnóstwo skrajnych emocji i uczuć, daje kopa do walki o to, na czym nam zależy oraz nadzieję na poprawę losu. Polecam gorąco!
⭐8/10⭐"Dziewczyna gangstera" to pełna emocji historia o marzeniu o bajkowej miłości i księciu w roli chłopaka. Czy tacy istnieją? Sprawdźcie koniecznie! 
⭐9/10⭐"Ochroniarz 2. Wilk" to pełen emocji, nieprzewidywalności i tajemnic romans sensacyjno-mafijny, w którym rozegra się walka na śmierć i życie. Czy pragnienie zemsty się ziści? Sprawdźcie koniecznie! Dla mnie czas z Wilkiem był ciekawym przeżyciem, bo podobnie jak on, też lubię stawiać na swoim (no może nie aż tak). A gdybym kiedyś potrzebowała ochroniarza, chciałabym aby był jego pokroju.
⭐10/10⭐"Witajcie w hotelu Flanagans" był dla mnie pełnym uroku, udanym pobytem, który pokazał mi, że są rzeczy, o które zawsze warto walczyć. To historia pokazująca, że kobieta ma prawo decydować o sobie i żyć tak jak chce. Chętnie jeszcze raz tam zagoszczę. A Wy, rezerwujcie swój pobyt już teraz!
⭐6/10⭐"Za przyjaźń!" to pełna życiowej prawdy powieść o prawdziwej przyjaźni, miłości, wsparciu, trudnym dzieciństwie, tajemnicy z przeszłości, drugiej szansie, a nade wszystko o kobiecej sile. Bo my, kobiety powinniśmy zawsze trzymać się razem! Jak te książkowe Zołzy!
⭐8/10⭐"Pomóż mi kochać" to pełna humoru, wzruszeń, ciepła i refleksji powieść o trudnych relacjach międzyludzkich, dorastaniu, walce o siebie i swoje przekonania, pracy nad sobą, życiowych zmianach, pasji, dyskryminacji, przyjaźni. Polecam gorąco!
⭐9/10⭐"Na karuzeli spojrzeń" jest powieścią łamiącą wszelkie utarte stereotypy. Daje inne, świeże spojrzenie na przyjaźń i kobiecą siłę. To książka o nowych początkach, życiowych zmianach, energii do działania, empatii. Jesteście ciekawi, czy przyjaźń między Nataszą a Moniką przetrwa? Sprawdźcie koniecznie!
⭐9/10⭐"Zapomniany. W matni strachu" to szokujacy, mroczny thriller psychopatycznych umysłów, w którym prym wiedzie strach, chęć zemsty, intrygi, kłamstwa i tajemnica. To powieść o bólu, osamotnieniu, zbytniej ufności, naiwności, a może i uśpionej czujności, nienawiści, uzależnieniu, dewiacjach seksualnych. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie przebiega granica między dobrem a złem - sięgajcie śmiało! Ja ponownie mam mętlik głowie...
⭐10/10⭐"Nie zasługujesz na śmierć" to mocny, przytłaczający, przejmujący thriller psychologiczny, w którym zło odgrywa kluczową rolę. To książka pokazująca jak jedna decyzja może zmienić nasze życie. Na lepsze czy gorsze? To już musicie sprawdzić sami.
⭐10/10⭐"Królewska rozgrywka" to pełna emocji, nieprzewidywalności, oryginalnych bohaterów, tajemnic, intryg i gry pozorów powieść. Powiem Wam jedno: takie debiuty chce się czytać! Ta książka rozłożyła mnie na łopatki! Jesteście ciekawi, czy Daria posiada uczucia i czego jest królową? Sprawdźcie koniecznie!
⭐9/10⭐


Zaczytanego maja! 📚


8 komentarzy:

 1. Gratuluję w wyniku. Kilka z zaprezentowanych tutaj książek również mam w planach przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję 🤗 Mam nadzieję, że będziesz zadowolona 😊

   Usuń
 2. Gratulacje. :) "Zemsta" i "Za przyjaźń!" również na mojej kwietniowej liście. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, ile książek! Mega wielkie gratulacje. Dla mnie taka ilość przeczytanych książek w miesiącu jest nieosiągalna. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie tym razem książek 12, niektóre z czytnika i w końcu zrobiłam na nim porządek ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)