poniedziałek, 14 listopada 2022

Będę przy tobie - Zuza Kordel

 

Tytuł: Będę przy tobie 
Autor: Zuza Kordel 
Wydawnictwo: Videograf S.A.
Ilość stron: 304
Ocena: 8/10

Franek jest gotowy zrobić wszystko, by odbić się od finansowego dna. Potrzebuje stabilizacji, by spełniać marzenia ukochanej narzeczonej, Leny. Niespodziewanie odpowiedź na jego błagania pojawia się w formie niepozornej ulotki wrzuconej do skrzynki na listy. Franek i Lena wierzą, że szczęście w końcu się do nich uśmiechnęło. Czy jednak na pewno to los przetasował ich karty? A może ktoś mu w tym pomógł?

Wioletta osiągnęła w życiu wszystko – jest spełnioną żoną i matką, jej dzieci kroczą ścieżką sukcesu, a prowadzona wspólnie z przyjacielem firma przynosi ogromne zyski. Jednak w oczach kobiety nieustannie czai się smutek. Z jakimi demonami musi się mierzyć? Czy nowy pracownik sprawi, że uda jej się uporać z trudną przeszłością?

"Będę przy tobie" roztacza przed czytelnikiem klimat pachnących choinką oraz domowych wypieków świąt. Jeśli dodamy do tego świąteczne piosenki i zaśnieżone krajobrazy, otrzymamy książkę, która otuli swoim ciepłem niczym mięciutki kocyk.

Bohaterowie stanowią szeroki wachlarz osobowości. Każde z nich ma swój bagaż doświadczeń, rozterki przed podjęciem ważnych decyzji. Podobało mi się to, że Zuza Kordel nie ocenia swoich bohaterów. To postaci z wadami i zaletami, jak każdy z nas. Dlatego łatwo można odnaleźć w nich cząstkę siebie, poczuć z nimi więź.

"(...) czasem, by ruszyć naprzód, trzeba zrobić dwa kroki w tył."

To jedna z tych historii, w której znajdziemy różne odcienie miłości - tę damsko-męską, matczyną, czy przyjacielską. Miłość, wybaczenie, i wdzięczność to wartości, o których zawsze powinnyśmy pamiętać. Równie istotna jest rozmowa, zrozumienie, zaufanie, naprawa błędów oraz wiara w drugiego człowieka i lepszą przyszłość. 

"Święta to nie jest czas, gdy powinno się być samemu i w pojedynkę walczyć z rzuconymi pod nogi kłodami."

Autorka pokazała, że największe cuda zdarzają się w zwykłej codzienności. Te wszystkie drobne rzeczy, które robimy każdego dnia, należy traktować jak nasze własne cuda. Bo w życiu nic nie jest przypadkiem. 

Lektura obfituje w liczne zaskoczenia, niespodzianki, niebezpieczne momenty, tajemnice, sekrety, kłamstwa, skomplikowane relacje rodzinne, ale i pewnego rodzaju nostalgię. Dzięki temu książka intryguje, nie pozwalając odłożyć na potem.

To poruszająca i ciepła powieść, która pozwala wierzyć, że cuda są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko im dopomóc. Że nawet, gdy wydaje się, że jesteśmy sami, zawsze obok nas jest ktoś, kto powie "Będę przy tobie". Polecam! Może tak jak ja, tak i Wy poczujecie zapach piernika i grzanego wina...


We współpracy z Wydawnictwem Videograf S.A.6 komentarzy:

 1. Chętnie wprowadzę się w świąteczny klimat z tą powieścią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie ciepłe książki w okresie świąteczno-noworocznym, więc na pewno wezmę ją pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie ją przeczytałam i jest cudowna. Bardzo mi się podobała. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki tego wydawnictwa.Dlatego ten tomik też jest na mojej liście ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie ♡
  Nie znałam wcześniej tego tytułu, książka brzmi cudownie, to na pewno coś dla mnie, chętnie ją przeczytam :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie spasuję, gdyż mam inne plany czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)