czwartek, 14 lipca 2022

Terror - K.E. December

 

Tytuł: Terror
Cykl: Costello Brothers (tom 3)
Autor: K.E. December
Wydawnictwo: Amare
Ilość stron: 266
Ocena: 9/10

Czasami musisz obudzić w sobie nienawiść, by zrozumieć, czym jest miłość.

Nastya Gawriłow, córka szefa rosyjskiej mafii, jest szczęśliwa u boku swojego narzeczonego, Aleksieja. Wszystko zmienia się w dniu, w którym jej ojciec, próbując uniknąć wojny z rodziną Costello, postanawia wydać ją za mąż za najstarszego z braci, Marca. Wściekła i sfrustrowana Nastya wciąż po kryjomu spotyka się z byłym narzeczonym. Jednak z czasem jej niechęć do męża zaczyna słabnąć, a w jej miejsce pojawia się… pożądanie. Namiętny seks przeradza się we wzajemną fascynację, a stąd już tylko krok do prawdziwego uczucia… Tymczasem okazuje się, że ich małżeństwo, zamiast zażegnać wojnę, wywołało nową. Czy uda im się ocalić miłość i jednocześnie pozostać przy życiu?

"Terror" jest trzecim tomem cyklu Costello Brothers. Każda z części opowiada historię innego z braci synów szefa nowojorskiej rodziny mafijnej. W tym tomie poznajemy Marco (najstarszego z braci), ale i sprawdzamy co słychać u Marcello i Matteo. 

Bardzo zżyłam się z bohaterami tej trylogii i ciężko jest mi się z nimi rozstać. Każdy z nich okazał się zupełnie inny, a jednocześnie każdy na swój sposób wyjątkowy.

K.E. December postawiła na motyw aranżowanego małżeństwa. Nastya Gawriłłow - córka szefa rosyjskiej mafii ma poślubić Marco, który nigdy nie planował się ustatkować. Czy dla dobra obu rodzin będzie to dobre posunięcie? Czy małżeństwo ma szansę przetrwać?

"Czułam, że obwinia mnie za to, co mu się przytrafiło, a przecież ja tak samo jak on byłam ofiarą w tej chorej grze o wpływy."

Przyznam, że trudno było mi początkowo polubić parę głównych bohaterów. Ich zachowanie niejednokrotnie sprawiało, że krew się we mnie burzyła! Obserwujemy jak Nastya walczy sama ze sobą i swoimi uczuciami. Jak ucieka do mężczyzny, którego planowala poślubić.  Z kolei Marco nie dostrzega tego, co ma blisko siebie. Jemu wolno było robić wszystko, ale jeśli chodzi o dziewczynę... no odzywał się w nim pies ogrodnika. Zazdrość była obecna, ale czy oboje przejrzą na oczy? Czy zrozumieją co to oznacza?

"Jak w ogóle mogłam go pragnąć? Przecież był tak złym człowiekiem! Kiedyś słyszałam, że pożądanie i rozum nie chodzą ze sobą w parze, a teraz miałam na to dowód."

Historia pokazuje, że ludzie czasami wybierają złą drogę, podejmują błędne decyzje, ale przecież każdy ma do tego prawo, prawda? Poza tym właśnie te błędy czegoś ich uczą i pozwalają odnaleźć szczęście. 

"Czasami musisz obudzić w sobie nienawiść, by zrozumieć czym jest miłość."

Książka naszpikowana została mnóstwem tajemnic, brutalności, ale przede wszystkim pełnej cierpienia drodze ku prawdzie. Wciąga od pierwszej strony, a im dalej w fabułę, tym bardziej odczuwamy zaciekawienie, gdyż robi się naprawdę niebezpiecznie. Nienawiść, zemsta, zdrady, spiski, kłamstwa, mafijne porachunki, szantaż, władza i wielkie pieniądze, zaskakujące zwroty akcji - to i dużo więcej czeka na czytelnika.

"Terror" to rollercoaster skrajnych emocji i uczuć, które łapią nas w swoje macki i nie chcą puścić aż do finału. To powieść mafijna łamiąca stereotypy, w której złość, napięcie, wzruszenie, smutek, radość i szczęście nie pozostawiają złudzeń, że będziecie się dobrze bawić. Ja bardzo polubiłam tych chłopaków. Polecam całą trylogię!

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Amare6 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytam skoro tak dobrze ją oceniasz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam poprzednich tomów. W wolnej chwili nadrobię. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten cykl nie jest mi jeszcze znany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę nadrobić zaległości w tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korci mnie ta seria i chyba się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam ani serii, ani Autorki, ale nie wykluczam, że w przyszłości to nadrobię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)