czwartek, 9 czerwca 2022

Zabójcza obsesja - J.L. Beck i C. Hallman

 

Tytuł: Zabójcza obsesja 
Cykl: Obsesyjna namiętność (tom 2)
Autor: J.L. Beck i C. Hallman
Wydawnictwo: Lekkie
Ilość stron: 352
Ocena: 8/10

Zane chronił Dove, kiedy byli jeszcze dziećmi. Z czasem stała się jego obsesją. Zranił, zniszczył i zabił wszystkich, którzy wyrządzili jej jakąkolwiek krzywdę. A także tych, którzy za bardzo się do niej zbliżyli. Porwał ją, a ona go znienawidziła i za wszelką cenę próbowała uciec. Nie wiedziała, że Zane to najmniejsze zło, a na zewnątrz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy na jej oczach został postrzelony, Dove zrozumiała, że był dla niej wszystkim: ciemnością i światłem, dobrem i złem. Potrzebowała go do życia jak kolejnego oddechu, pragnęła poczuć jego ciało. Przez miesiąc w niewoli u Zane’a nauczyła się, że jedyną stałą w jej życiu jest właśnie on. Myśl, że więcej go już nie zobaczy, odbierała jej rozum. Kto ją obroni teraz, kiedy znowu została porwana, tym razem przez bezwzględnego gangstera?

"Zabójcza obsesja" jest drugim tomem cylu Obsesyjna namiętność duetu J.L. Beck i C. Hallman. Przewracając ostatnią kartkę pierwszej części, która skończyła się w dramatyczny sposób, zupełnie nie wiedziałam, co autorki zaplanowały w kontynuacji. Zostawiły mnie z wieloma pytaniami bez odpowiedzi...

Ponownie mamy tu książkę nie wyróżniającą się niczym szczególnym pośród innych, ale skutecznie potrafiącą wciągnąć nas w wir wydarzeń. W dalszym ciągu mamy tu nakreślony motyw obsesji oraz mafijne klimaty (choć tego elementu znacznie więcej aniżeli w pierwszym tomie) - to wszystko w tego typu literaturze już było, ale mimo to kolejny raz otrzymałam rozrywkę na dobrym poziomie.

"Po tym wszystkim, co zrobiłem, wszystko rozpada się na kawałki. Człowieka, który zabijał od zawsze, odbierał życie innym, wreszcie dopadła karma."

Wcześniej obserwując Dove i Zane'a, mogliśmy odnieść wrażenie, że ich relacja nie należy do zdrowych. Jednak gdy bliżej poznając mężczyznę oraz to, kim tak naprawdę był, zaczęłam mieć pewne wątpliwości, a nawet zmieniać o nim zdanie, czując do niego wielką sympatię. Teraz mogę powiedzieć, że go uwielbiam.

"Czasami miłość twojego życia jest tuż obok ciebie. 
Innym razem chowa się tuż za twoim oknem, obserwując, jak śpisz."

Historia w dużej mierze skoncentrowana jest na tytułowej obsesji miłości i posiadania oraz związanej z nią całkowitą kontrolą, zaborczością, cielesnością i gorącymi scenami erotycznymi. Jednakże tym razem  jeszcze bardziej uwypuklona została kwestia zaborczości, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu oraz innych uczuć, jakie się rodzą.

"Jeśli jest coś, czego nauczyłam się przez ten ostatni miesiąc, to to, że jedyną stałą w moim życiu jest Zane. Mój prześladowca i ja, jego obsesja."

Fabuła pędzi w zastraszającym tempie. Dzieje się naprawdę dużo. Będziemy mieli do czynienia z porwaniami, ucieczkami, grą pozorów i wychodzeniem na jaw nowych faktów.

To pełen skrajnych emocji dark romans, który rozpala zmysły, mąci w głowie, łapie w macki obsesji i nie puszcza do finału. Czy Dove i Zane pomogą sobie nawzajem? Czy będą razem? Jesteście gotowi, by zmierzyć się z "Zabójczą obsesją"?
Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Lekkie
 6 komentarzy:

 1. ja myślę, że ona jak najbardziej mogłaby mnie zaintrygować :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszego tomu, ale jak najdzie mnie ochota, chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująco piszesz o tej książce, ale musiałabym najpierw przeczytać pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące cytaty, ale mimo to odpuszczę sobie tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę mieć ten tytuł na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam pierwszego tomu, ale może czas to nadrobić? ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)