poniedziałek, 27 czerwca 2022

Rewanż - Natasza Socha

 

Tytuł: Rewanż 
Cykl: Agencja Rozbitych Serc (tom 2)
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Lekkie
Ilość stron: 370
Ocena: 8/10

Agata traci pracę w kancelarii prawnej.
Popełniła tylko jeden błąd – w dała się romans z szefem. Zapewniał ją, że łączy go z żoną zimne wyrachowanie. Ale żona się dowiedziała o Agacie i… zażądała rozwodu. Szef obsypał ją kwiatami, a swojej asystentce wręczył wypowiedzenie. Agata bezskutecznie szukała pracy. I postawiła na własny biznes: firmę specjalizującą się w otwieraniu oczu równie jak ona naiwnym kobietom. Założyła agencję detektywistyczną, specjalizującą się w demaskowaniu niewiernych mężów i nieuczciwych kochanków. Jej kawalerka była za mała na biuro, Agata postanawia więc zaadaptować auto na swoje miejsce pracy. I tak oto Agencja Rozbitych Serc ruszyła z piskiem opon ku czasem naprawdę zagmatwanym historiom, by odkrywać prawdę, która bywa zupełnie nieoczekiwana, rozwikływać zagadki, a nade wszystko nieustająco nieść załamanym kobietom wsparcie. Kontynuacja bestsellerowej pierwszej części Agencja rozbitych serc. Zemsta, w której Agata wprawdzie wreszcie zemści się na byłym szefie, ale życie postawi przed nią większe wyzwania.

"Rewanż" jest drugim tomem cyklu Agencja Rozbitych Serc. Dobrze więc byłoby zacząć od pierwszej części, by lepiej zrozumieć to, z czym będzie mierzyć się nasza bohaterka.

Agata wraz ze swoją mobilną agencją detektywistyczną, choć chwilowo w postaci auta limonkowego zamiast różowego, z przytupem powraca na ulice Warszawy, by ponownie tropić niewiernych partnerów. Napływajace kolejne zlecenia okazują się być nie mniej zaskakujące co poprzednio, a nawet bym powiedziała, że dużo bardziej.

Śledząc perypetie Agaty i sprawy, jakie dostaje, zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy w świecie, w którym wierność staje się jakoby dobrem luksusowym, zaś kłamstwo weszło do naszego życia jako towar powszechnego użytku, znajdzie się jeszcze miejsce na prawdziwą miłość? A przede wszystkim jak na to zaopatruje się sama Agata? Przyznam, że w tej części jej zachowanie  momentami mnie wkurzało. Aż podziwiałam Jakuba, że z nią wytrzymywał... Co prawda można to w jakiś sposób próbować tłumaczyć zmianami, jakim podda ją życie, ale jednak... No nic, przeczytajcie i oceńcie sami.

"(...) nie chciała znowu się nad sobą użalać, ale po raz pierwszy dotarło do niej, że tym razem może nie dać rady. Że wydarzyło się coś, co może ją przerosnąć, co stawia jej dotychczasowe życie na głowie i nie daje wyjścia awaryjnego."

Natasza Socha kolejny raz serwuje mam motyw detektywistyczny z kobietą w roli głównej. I wychodzi jej to naprawdę dobrze. Książka została napisana lekko, z dystansem, choć nie brak tu wydarzeń i sytuacji, które pozostawiają liczne refleksje. 

"(...) to nie miłość jest ślepa, tylko marzenia, którymi człowiek nabija sobie głowę. A potem robi wszystko, żeby się spełniły, nie patrząc na konsekwencje ani rany zadawane po drodze innym ludziom."

Historia pokazuje, że w świecie związków, miłości i uczuć nie istnieją reguły. Nie da się bowiem wszystkiego przewidzieć, zaplanować ani ustalić. A i sam człowiek dla siebie samego stanowi zagadkę.

"Rewanż" to przewrotna komedia detektywistyczna o tym jak wyglądają dzisiejsze związki. Świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnego wypoczynku czy wieczornego relaksu. Zachecam Was do lektury, a mi nie pozostaje nic innego jak czekać na ekranizację.
Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Lekkie
 

 

6 komentarzy:

 1. Czytałam jedną książkę autorki, więc może i po tę sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro książka świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnego wypoczynku, to ja bardzo chętnie przeczytam. Zacznę jednak od pierwszego tomu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka niezobowiązująca lektura wakacyjna na pewno będzie świetnym wyborem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii, ale jeśli kiedyś znajdę wolniejszą chwilę, to wezmę ją po uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też niedawno skończyłam i bardzo mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)