piątek, 4 czerwca 2021

Las pachnący pożądaniem - Iza Maciejewska


 Tytuł: Las pachnący pożądaniem 
Autor: Iza Maciejewska 
Wydawnictwo: Magnolia
Ilość stron: 304
Ocena: 10/10

Poznaj zapach leśnej namiętności.
Karolina Potocka ma osiemnaście lat i poczucie, że została napiętnowana już do końca życia. Pustka, osamotnienie i kompletny brak wiary w lepsze jutro wyciągają do niej dłoń i prowadzą prosto do lasu. Wciskają do ręki sznur, stawiają pod drzewem i szepczą do ucha, że tylko w taki sposób może uwolnić się od dręczących ją koszmarów. Przekonują, że nie ma nikogo, komu by na niej zależało. Komu mogłaby zaufać. Utwierdzają we wstydzie.
Kuszą.
Mamią.
Zwodzą.
Zacierają ręce.
Daniel Wilczyński, trzydziestotrzyletni leśniczy, stracił żonę w wypadku samochodowym. Poczucie winy sprawia, że zamyka swoje serce na miłość. Gdy poznaje młodziutką Karolinę, odzywa się w nim instynkt łowcy i zdobywcy, a jego intencje wobec niej nie są szczere. Duża różnica wieku pomiędzy głównymi bohaterami, traumatyczne doświadczenia i dziewczęca naiwność to ledwo skrawek tej historii, która złapie za serca i zadziwi czytelników.

"Las pachnący pożądaniem" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki i niesamowicie udanym. Zacznę od tego, że emocji zdecydowanie tu nie brak - śmiech (ach ta Bożenka), smutek, szok, zaskoczenie, strach, niepewność. Natomiast sceny miłosne napisane zostały odważnie, pikantnie, ale z dużym poczuciem smaku. Chemia i przyciąganie między bohaterami jest niemal namacalne. 

"Ten mężczyzna zdecydowanie parzył. Podniecająco parzył. I tak pięknie pachniał. Lasem."

Iza Maciejewska podkreśla jak ważne dla młodej osoby jest być docenioną, zrozumianą, kochaną. Niestety Karolina nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziców, co tylko potęguje jej ból i cierpienie. Na szczęście może liczyć na ciotkę i wuja. Swoją drogą jaka piękna jest miłość tej pary. Z kolei Daniel i jego (niczym u zwierzyny) instynkt łowcy, z jednej strony intryguje, a z drugiej może budzić sprzeciw. Nie zmienia to jednak faktu, że nie sposób go nie pokochać. Daniel i Karolina stanowią centrum powieści, ale to, co dzieje się obok nich oraz postacie drugoplanowi jest równie ważne dla fabuły i równie angażujące dla czytelnika. 

Bardzo ciekawa byłam w wątku dużej różnicy wieku między bohaterami. I powiem Wam, że fajnie to wszystko wyszło - naturalnie, niewymuszenie, a przede wszystkim intrygująco.

"(...) ten miesiąc pokazał im, że w prawdziwej miłości nie ma żadnych przeszkód. Wystarczy sobie bezgranicznie ufać i zdawać sprawę z tego, że w życiu wszystko jest możliwe. I jeśli dwoje ludzi kocha się naprawdę, nic nie stanie im na przeszkodzie, aby ze sobą byli."

Poznając historię głównych bohaterów zastanawiałam się, jak ja bym postąpiła na ich miejscu. Z łatwością weszłam w ich położenie, gdyż autorka zadbała o to, bym mogła ich dobrze poznać, to co czują i myślą.

Historia ta otwiera oczy na wiele aspektów naszego życia, przypomina o pokorze, wyraża potrzebę pogodzenia się z samym sobą, udowadnia że zawsze warto walczyć o siebie i swoje marzenia. Nic nie dzieje się przypadkiem, wszystko jest po coś. Autorka zwraca także uwagę na umiejętność zamknięcia tego, co było, co za nami, na co nie mamy już wpływu. Gdy to zrobimy, łatwiej będzie nam budować przyszłość. 

Książka posiada wielce obiecujące zakończenie, dające nadzieję na kontynuację, gdzie być może bohaterowie drugiego planu mieliby swoje pięć minut, gdyż każdy z nich jest bardzo barwny.

"Las pachnący pożądaniem" to poruszający, zabawny, intrygujący, życiowy erotyk obalający mit, że ten gatunek tylko może dostarczyć rozrywki i mile spędzonego czasu. Ta powieść to coś znacznie więcej. Coś, co warto sprawdzić. Trudne relacje z rodzicami, szukanie swojej drogi, poczucie winy czy walka z własnymi słabościami - to tylko część z tego, co tu spotkacie. Leśniczy czeka by Was złowić... Zajrzycie do lasu?Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Magnolia

 4 komentarze:

 1. Fajnie, że na decyzjami bohaterami się zastanawia. Możliwe, że po nią sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Fenomenalne zdjęcie! Twoja recenzja także skutecznie zachęca do sięgnięcia po ten tytuł, także będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro to erotyk obalający mit, to ja biorę. Uwielbiam, kiedy książki wychodzą poza schematy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W wakacje chętnie sięgam po tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)