piątek, 22 października 2021

Pętla kłamstw - Agnieszka Siepielska

 

Tytuł: Pętla kłamstw 
Cykl: Dylogia uczuć (tom 1)
Autor: Agnieszka Siepielska 
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 320
Ocena: 9/10

Na pierwszy rzut oka życie Avy zdaje się być idealne. Ma przystojnego męża, dom na przedmieściach Londynu, materialnie niczego jej nie brakuje. Jednak każdy dzień u boku Mitcha oznacza dla niej karczemną awanturę. 

Kiedy kobieta powoli traci nadzieję na lepsze jutro, na jej drodze pojawia się Mason. Ceniony prawnik, w dodatku piekielnie przystojny i inteligentny. Od początku wywołuje w niepewnej siebie kobiecie sprzeczne, nieznane dotąd emocje. Zdrowy rozsądek staje naprzeciwko obezwładniającej, niewytłumaczalnej żądzy. 

Kolejna małżeńska kłótnia sprawia, że Ava wreszcie podejmuje decyzję. Nie tylko ulega urokowi nowo poznanego mężczyzny, ale i postanawia zakończyć nieudane małżeństwo. Poczucie bezpieczeństwa okaże się jednak chwilowe… i zgubne. Spirala obłędu zacieśnia się, kiedy adwokatka, która miała ją reprezentować, przepada bez śladu. Choć dokumenty rozwodowe nie dotarły do jej męża, wszystko się zmienia. Bezpowrotnie.

Ava krok po kroku odkrywa, że jej dotychczasowe życie to skrupulatnie uknuta intryga. Komu i z jakich powodów zależy, by przejąć nad nią kontrolę? Co ukrywał przed nią mąż? I czy w jej otoczeniu jest ktokolwiek, komu może zaufać? 

"Pętla kłamstw" jest pierwszym tomem cyklu Dylogia uczuć, która z miejsca porwała mnie w sieć kłamstw, intryg, niedopowiedzeń. Wszystko zostało tak misternie zaplanowane i utkane, że trudno jest domyślić się, gdzie leży prawda, a gdzie kłamstwo. A najlepsze jest to, że kompletnie nie byłam przygotowana na takie rozwiązanie i zakończenie.

"Zanim zapadła totalna cisza i ciemność, dotarło do mnie, że wszystko, co znałam, wszystko, co wiedziałam było kłamstwem."

Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Niby dostajemy o nich dużo informacji, a i tak czujemy, że to tylko wierzchołek tego, co skrywają ich wnętrza. A odkryć wszystkiego nie sposób, choćbyśmy nie wiem jak się starali. Nie miałam pojęcia co jest prawdą, a co iluzją, może nawet grą pozorów...? Pojawia się mnóstwo pytań, a jeśli już dostajemy odpowiedzi, to są tak szokujące, że... Sami sprawdźcie w czym rzecz.

"Można błądzić, ale nie należy oszukiwać samego siebie."

Tu każda postać coś wnosi do tej historii. Polubiłam Avę za jej troskliwość, empatię i ciepło. Nie mogłam zrozumieć jej męża. Kobieta czuła się niekochana, tęskniła za normalnością. Z kolei bracia Bennett... no grzeczni to oni nie są. Odważni, pewnie siebie, bezczelni, aroganccy - ale co tu kryć, w jakieś niewytłumaczalny sposób ciągnie nas do nich.

Nie będzie tu żadnej przesady w tym, iż fabułę śmiało można porównać do rozgrywki szachowej. Nie można bowiem przewidzieć kolejnego ruchu bohaterów, tego co się wydarzy na kolejnej stronie. Dodatkowo Agnieszka Siepielska oddała głos zarówno Avie, jak i Masonowi.

"Twoje życie będzie wyglądać jak ta szachownica. Będziesz zmuszona myśleć nad każdym ruchem i niszczyć przeciwnika, choćby wbrew własnej woli. W innym przypadku przegrasz i wszystko pójdzie na marne."

Autorka porusza problem odmiennej orientacji seksualnej, przemocy domowej czy utraty pamięci. Każdy z tych wątków wypadł interesująco. 

Namiętność, pożądanie, przekraczanie własnych granic, intrygi, manipulacje, ból, zagubienie, niemoc samotność, niezrozumienie, potrzeba bliskości drugiej osoby, pragnienie zemsty, chciwość, napięcie, wielkie emocje - to i wiele więcej czeka na kartach książki.

Jeśli jesteście ciekawi czy można udawać uczucia - sięgnięcie po "Pętlę kłamstw". Obiecuję że Was pochłonie równie mocno jak mnie. Niewiadome, mrok, namiętność - to trzeba poznać!


Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Muza

2 komentarze:

  1. Super, że nie można przewidzieć żadnego ruchu bohaterów. To naprawdę zaskakująca sprawa i rzadko się zdarza. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ogromną chrapkę na lekturę tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)