sobota, 17 października 2020

Zły czas - K.N. Haner

 

Tytuł: Zły czas
Cykl:  Niebezpieczni mężczyźni (tom 2)
Autor: K.N. Haner
Wydawnictwo: Editio Red 
Ilość stron: 248
Ocena: 10/10

"Zły czas" jest drugim tomem cyklu Niebezpieczni mężczyźni. Po tajemniczej śmierci ojca Blair zostaje Królową Koki. Odziedziczywszy brudny interes, chcąc nie chcąc, będzie musiała nauczyć się wielu nowych rzeczy. Czy starczy jej siły, odwagi i determinacji? Z pomocą przyjdzie jej Liam. I jak to przy życiowych zmianach i wyzwaniach często bywa, stanie się silniejszą i pewniejszą siebie kobietą, ale w dalszym ciągu nieco naiwną. Jednak wrogowie nie nie śpią. Jej mąż Phix tak łatwo nie odpuści... No i jest jeszcze David... I tu ponownie wraz z Blair trafiamy w sam środek mafijnego piekła. Okazuje się, że nikt nie mówi prawdy, nikomu nie można wierzyć. Kto okaże się wobec kogo lojalny? Czy Blair dobrze wybierze?

"W środku nic mnie nie cieszyło. Moje serce było złamane. Phix wziął je do ręki, a potem roztrzaskał z premedytacją o betonową ścianę kłamstw i manipulacji."

Phix w w dalszym ciągu owiany jest dla nas jedną wielką tajemnicą. Dostaniemy co prawda kilka strzępów informacji co do jego osoby, jednak jego charakter w dalszym ciągu pozostaje zagadką. To tak niesamowicie intryguje... 

"Znalazłam się w złym miejscu i czasie, a tam był ON... Mężczyzna, który mnie pokochał. I znienawidził."

Pojawienie się Liama - doradcy ojca Blair, wywróciło wszystko w tej książce o sto osiemdziesiąt stopni. To bardzo tajemnicza i intrygująca postać, i nie mamy pewności, czy chce pomóc Blaire, czy wręcz przeciwnie. Nie zmienia to jednak faktu, że między tą dwójką jest jakieś przyciąganie. Tak więc wydaje się, że to już nie jest trójkąt, a czworokąt. Nie wiem, jak to wszystko ostateczne się rozstrzygnie. Jest to tak pokręcone, a zarazem mega wciągające.

Autorka tworzy akcję w sposób, który nie pozwala nam odłożyć książki na potem. To dynamiczne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi wątkami sprawia, że chcemy więcej i więcej. Emocje wylewają się z każdej strony. Niebezpieczeństwo, niepewność, strach, chęć zemsty, porachunki, zabójstwa, a gdzieś pomiędzy tym wszystkim namiętność i pożądanie.

"W jednej chwili go nienawidziałam, a w drugiej chciałam mu ulegać i patrzeć, jak pode mną zmienia się w kłębek emocji i doznań. Nie wiem, czy to, co czułam, miało jakiś sens, ale pewna byłam jednego. On miał władzę nade mną, a ja zaczynałam mieć władzę nad nim."

Autorka wskazuje jak ważna jest umiejętność rozgraniczenia tego, komu można zaufać, a komu nie. Stykamy się również z tematem bólu, tęsknoty czy wykorzystywania kobiet.

Nie wiem jak robi to Kasia, ale ten cały świat mafiosów... to jest tak przedstawione jakby sama w nim uczestniczyła. Wyraźnie czuć klimat bezwzględności i niebezpieczeństwa. Poza tym K.N. Haner jest mistrzynią wbijania zakończeniem czytelnika w fotel!

"Zły czas" to pełen tajemnic, napięcia, sprzecznych emocji i uczuć romans mafijny. Sprawdźcie, komu byście zaufali w tym niebezpiecznym świecie zdrad, intryg i kłamstw!
  
 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio Red
 

 

7 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, więc wszystko przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie gustuje w klimatach mafijnych, ale jestem bardzo ciekawa tych książek.
  weruczyta

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że drugi tom trzyma równie wysoki poziom, co pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zainteresowała mnie ta seria, lubię mafijne romanse ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki romans mafijny bardzo chętnie przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać ten cykl, może mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i jak już wiesz. Ten tom mi się podobał.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)