wtorek, 21 grudnia 2021

Śnieg otulił cię bielą - Katarzyna Misiołek


Tytuł: Śnieg otulił cię bielą 
Autor: Katarzyna Misiołek
Wydawnictwo: Filia 
Ilość stron: 376
Ocena: 9/10

 Emocjonująca powieść o siostrzanej miłości, skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnicach, niszczącej namiętności i zbrodni.

Wśród surowego piękna zaśnieżonych bieszczadzkich krajobrazów Martyna szuka prawdy o tym, co lata temu przytrafiło się jej zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach starszej siostrze. Komu może zaufać?

Przystojnemu funkcjonariuszowi Straży Granicznej, w którym niespodziewanie się zakochała?

Znajomej z dzieciństwa, goszczącej ją w swoim domu?

Dawnym przyjaciołom jej siostry Eweliny? A może nikt z nich nie jest z nią szczery? Kto wie, co wydarzyło się lata temu w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce? I komu zależy na tym, żeby prawda nigdy nie wyszła na jaw?

W Bieszczadach Martyna odnajduje miłość, ale czy uda jej się rozwiązać rodzinną tajemnicę?

Katarzyna Misiołek zabiera nas w otulone śnieżną, mroźną aurą Bieszczady. Wyraźnie poczułam klimat zimowy, lecz nie świąteczny. Czy zatem jestem rozczarowana? Nie, bo historia wcisnęła ze mnie mnóstwo emocji i uczuć.

Muszę przyznać, iż zaskoczył mnie pomysł na tę historię, która okazała się być smutna, trudna, zmuszająca do myślenia i wielu refleksji. Nie sądziłam, iż otrzymam tu wątek kryminalny. Swoją drogą świetnie został połączony z warstwą obyczajową. Wraz z Martyną uczestniczyłam w śledztwie, dochodziłam prawdy. I co najważniejsze, akcja trzymała w napięciu do samego końca.

Autorka doskonale ukazała złożoność postaci, z wadami i zaletami oraz z zachowaniem, które jest tak bardzo prawdziwe. Tu każdy coś skrywa. Nakreśliła sylwetkę nastolatki mierzącej się z wieloma problemami. Pierwsza miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji, trudne decyzje, rodzinne problemy - to tylko wierzchołek góry.

Podobał mi się zabieg czasoprzestrzeni, gdzie obserwujemy czasy obecne, jak i to, co wydarzyło się lata wstecz, poznając losy zmarłej Eweliny. A to, w jaki sposób autorka kończy dany rozdział i przechodzi do kolejnego, jeszcze bardziej podsyca naszą ciekawość na to, co wydarzy się dalej.

"Ale żadna zbrodnia nie pozostaje bez kary. Jeśli nie w tym, to w innym życiu, zawsze musimy za nią zapłacić…"

Historia zmusza nas do zastanowienia się, na ile tak naprawdę znamy ludzi, którzy są dla nas bliscy? Czy w życiu może mieć coś większą wartość niż pieniądz? To również wiele refleksji nad kruchością życia i tego, by czerpać z niego pełnymi garściami.

"Zmarli się nie starzeją. A żywi nie zapominają. Ludzie żyją, dopóki o nich pamiętamy."

"Śnieg otulił cię bielą" to powieść o siostrzanej miłości, rodzinnych tajemnicach oraz niszczącej sile namiętności i zbrodni. Czy prawda ujży światło dzienne? Sprawdźcie! I niech Was nie zwiedzie piękna świąteczna okładka książki. To, co się kryje na jej kartach zaskoczy Was niejednokrotnie!


Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Filia 
 

 

8 komentarzy:

 1. Bardzo intrygująca recenzja. Skutecznie zachęciła mnie do sięgnięcia po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka właśnie no teraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj książka może trafić w mój gust, szczególnie iż polubiłam styl autorki, a jak jeszcze jest wątek kryminalny - miodzio!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie historie, z chęcią po nią sięgnę niebawem.

  Carrrolina Blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książka na święta

  OdpowiedzUsuń
 6. Od zawsze ciągnęło mnie do świątecznych lektur :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na lekką ciekawą książkę na Święta Bożego Narodzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca poruszane tematy są lekkie. To nie jest typowa świąteczna książka 😉

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)