niedziela, 12 grudnia 2021

Game over - Kamila Andrzejak-Wasilewska

 

Tytuł: Game over 
Cykl: Niebezpieczny trójkąt (tom 3)
Autor: Kamila Andrzejak-Wasilewska
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 290
Ocena: 9/10

O obietnicach się nie zapomina. Nigdy.

Nikola budzi się w mieszkaniu, które wydaje jej się zupełnie obce. Powoli zaczyna przypominać sobie ostatnie wydarzenia, przed oczami przewijają jej się niewyraźne obrazy – alarm bombowy w siedzibie firmy, Seweryn, Ashton Young, jakieś prochy i te słowa: „Alan żyje”… Po ryzykownej próbie ucieczki wszystko zaczyna dziać się w szaleńczym tempie. Wrzucona w wir wydarzeń dziewczyna nie wie, któremu z Parkerów może i powinna zaufać – jest ich trzech, a każdy z nich ma wobec niej inne zamiary. Serce i ciało Nikoli już jednak wybrało, choć ona wciąż odsuwa od siebie tę niewygodną myśl. Jak jednak przeciwstawić się pożądaniu i… miłości? Wkrótce okaże się, że w świecie pełnym przemocy i intryg jest miejsce na coś, o co warto walczyć do samego końca…

"Game over" jest trzecim i zarazem wieńczącym tomem serii Niebezpieczny trójkąt. Po dwóch poprzednich częściach byłam bardzo ciekawa jak zakończą się losy Parkerów. Ponownie zostałam z miejsca porwana w fabułę.

Kamila Andrzejak-Wasilewska przybliża nam postać trzeciego z braci - Ashtona. Były momenty, kiedy chciałam potrząsnąć to nim, to innymi bohaterami za dokonywane przez nich decyzje. Jednak przyglądając się temu z boku, łatwo jest mówić co my byśmy w danej sytuacji zrobili. Zapewne zgoła inaczej wyglądałoby to, gdybyśmy zamienili się z nimi miejscami. Przez to, że tak się miotali, kłócili, krzywdzili historia okazała się realistyczna. W życiu przecież też nie jest słodko i różowo, a to, na czym nam zależy trzeba niejednokrotnie zawalczyć.

"Serce i ciało Nicoli już wybrało, choć ona wciąż odsuwa od siebie tę niewygodną myśl. Jak jednak przeciwstawić się pożądaniu i... miłości? Wkrótce okaże się, że w świecie pełnym przemocy i intryg jest miejsce na coś, o co warto walczyć do samego końca..."

Książka naszpikowana jest tajemnicami, intrygami, kłamstwami, wzajemną pogardą, złością, nienawiścią, chęcią zemsty. Nie zabrakło również chwil namiętności, pożądania i pasji.

"To wasza głupia kilkuletnia obietnica rozpoczęła tę okrutną wojnę. Wasz romans podsycił cały niebezpieczny ogień."

Emocji w tej części jest chyba najwięcej z wszystkich tomów, a jednocześnie książka jest najbardziej romantyczna. Będzie ostro, zabawnie, wzruszająco. Towarzyszące bohaterom ból i złość mogą ich oczyścić, jak i zniszczyć.

Autorka doskonale buduje napięcie sprawiając, że do samego finału niczego nie możemy być pewni. Gdy już wydaje się nam, że coś tam wiemy, zostajemy zaskoczeni obrotem wydarzeń.

"Game over" to gorący trójkąt zbudowany z porządania i pasji. Co ostatecznie wygra - pożądanie czy rozsądek? Czy w tej nienawiści i złości możliwe jest wybaczenie i szczęśliwy finał? O tym już musicie przekonać się sami. Pewne jest jedno: gra zakończona!Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Novae Res
5 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)