czwartek, 30 grudnia 2021

Joker - Natalia Nowak-Lewandowska

 

Tytuł: Joker
Cykl: Teoria gier (tom 3)
Autor: Natalia Nowak-Lewandowska 
Wydawnictwo: JakBook
Ilość stron: 284
Ocena: 9/10

Tragiczne wydarzenia, które zaważyły na życiu Majki, już za rodziną Różańskich.
Jakub wyjeżdża z kraju, a Julianna próbuje na nowo pozwolić sobie na miłość.
Kiedy pewnego dnia w pracy otrzymuje kwiaty, jest przekonana,
że to prezent od jej ukochanego, Norberta. Jednak dość szybko okazuje się,
że to przeszłość próbuje na nowo rozgościć się w życiu Julki.
Czy i tym razem Julianna poradzi sobie ze złem, które zacznie osaczać ją z każdej
strony? I czy w końcu odnajdzie tak upragniony spokój?

"Joker" jest finałowym tomem serii Teoria gier. Ponownie dałam się porwać historii jaką stworzyła Natalia Nowak-Lewandowska. Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu mamy połączenie kryminału z powieścią obyczajową. Dodatkowo dochodzi jeszcze element thrillera.

Tym razem mamy do czynienia z tematem stalkingu. Świetnym posunięciem było ukazanie wydarzeń z perspektywy Julianny, ale i samego prześladowcy. Autorka doskonale weszła w zakamarki umysłu prześladowcy. Poznajemy jego myśli, plany względem swojej ofiary, które sukcesyjnie zaczyna realizować. Dzwoniący telefon z nieznanego numeru, bukiet kwiatów z przesłaniem... to było bardzo intrygujące, ale przede wszystkim niepokojące. Mnie napawało to wielkim strachem, gdyż chyba nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji Julianny, prawda?

"Czasem szczęście sprzyja szaleńcom, prawda? I tak właśnie było w tym przypadku. Plan był zupełnie inny, ale skoro nadarzyła się okazja, nie mogłem jej zmarnować. Tak się po prostu nie postępuje."

Autorka porusza również temat miłości, przyjaźni, wpływu przeszłości na teraźniejszość czy braku zaufania. Przy tym ostatnim zachowanie głównej bohaterki wkurza w jednym momencie, by za chwilę jej współczyć. Czy w końcu zrozumie, że bliscy są po jej stronie, że gdy trzeba to jej pomogą, że może im zaufać? To musicie już sami sprawdzić.

"Zepchnęła lęk głęboko, by przestał mieć nad nią kontrolę, ale wiedziała, że zło czai się tuż obok i uderzy ponownie w najmniej oczekiwanym momencie."

Warto zwrócić uwagę na świetnie zbudowane napięcie, podrzucanue mylnych tropów oraz zaskakujące liczne zwroty akcji. Wszystko to sprawia, że trudno oderwać się od lektury. 

To intrygująca, pełna skrajnych emocji powieść, w której karty rozdaje "Joker". Łatwo można wpaść w ślepy zaułek... Aż sama w pewnym momencie zaczęłam się rozglądać czy i mnie też ktoś nie obserwuje. Polecam całą trylogię!
6 komentarzy:

 1. Na razie nie mam jej w planach, ale nie mówię też nie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią się rozejrzę za tą trylogią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może w wolnej chwili się skuszę, ale zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)