sobota, 8 maja 2021

Nieidealni. Collin - Karolina Głowska

 

Tytuł: Nieidealni. Collin
Autor: Karolina Głowska
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 378
Ocena: 9/10
 
Tragedia, która wydarzyła się 5 lat temu, całkowicie odmieniła życie Collina, wokalisty znanego zespołu rockowego. O przeżytej traumie już zawsze będzie mu przypominać szpecąca twarz blizna, jednak najgłębsza rana to ta w jego sercu. Sercu, które bezgranicznie oddał ukochanemu mężczyźnie. Czy można podnieść się i zaufać komukolwiek po przejściu takiego koszmaru? By ratować przyszłość swojego zespołu, Collin na prośbę brata i przyjaciół zgadza się na sfingowane małżeństwo z młodym i zakochanym w nim Gabrielem. Beztroski student, wychowywany przez siostrę, wnosi do życia zgorzkniałego Collina promyk nadziei. Jak rodzące się między nimi uczucie wpłynie na życie obu mężczyzn i czego nauczą się od siebie? 

Ostatnio czytałam książkę z wątkiem homoseksualizmu. Bardzo cieszę się, że w moje ręce wpadła kolejna tego typu pozycja. Jeśli znudziły się Wam typowi książkowi bohaterowie ona - on, sięgnijcie po tę powieść. Z pewnością będzie to dla Was jakaś odmiana, powiew świeżości, coś nieszablonowego. 

Karolina Głowska porusza szereg niełatwych tematów i problemów dotyczących osób o odmiennej orientacji seksualnej. Skupia się na relacjach związków męskich. Przypomina o akceptacji, tolerancji, zrozumieniu i wsparciu wśród rodziny i znajomych. Otwiera oczy na rzeczy, które powinny być dla każdego człowieka oczywiste, ale niestety nie zawsze są. Nieodwzajemniona miłość, zdrada, zazdrość, ból, rozpacz, pokłady cierpliwości - czeka na Was to i wiele więcej.

"Sam do końca nie rozumiałem swoich uczuć i tej obsesji, ale kiedy tylko zamykałam oczy, widziałem jego zimne spojrzenie i kamienną twarz ozdobioną blizną. Innych mogło to odpychać, na mnie działało jak magnes. Nie obchodziło mnie to, jak wyglądał, lecz to, co skrywał w środku."

Collin i Gabriel - dwoje różnych mężczyzn reprezentujących dwa różne światy i odmienne temperamenty. A jednocześnie oboje tak samo interesujący, zwracający na siebie uwagę, by poznać ich historię. Zgorzkniały, wręcz mroczny Collin wzbudza wiele skrajnych emocji. Z kolei rudzielec Gabriel jest bardziej pozytywnie nastawiony do świata, a przede wszystkim skromny i odważny. Koniec końców pokochałam ich obu ze wszystkim tym, co mi pokazali. Były momenty, kiedy płakałam czytając niektóre sceny.

"Nie pamiętam już, czym jest miłość. Nauczysz mnie na nowo, jeśli cię poproszę? Proszę."

Warto zwrócić uwagę na piękny (niekiedy poetycki), wyzbyty z nadmiaru wulgaryzmów język, jakim napisana została ta książka oraz delikatne sceny miłosne. Nie spodziewałam się, że taki właśnie efekt otrzymam.

"Nieidealni. Collin" udowadnia, że w związku nie liczy się płeć, a miłość oraz to, czy jesteśmy z tą osobą szczęśliwi. Książka pełna emocji i uczuć, wzruszająca, szczera, prawdziwa, łamiąca serce, ale i podnosząca na duchu. Czekam na więcej!
 Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Novae Res 
 

 

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie książka porusza ważny temat, więc chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nie jestem przekonana. Pomimo twojej recenzji.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestandardowa powieść, ale z całą pewnością warto mieć ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powieść wydaje się bardzo nietypowa, a także ciekawa i wartościowa. Mam nadzieję, że za jakiś czas trafi w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)