poniedziałek, 4 grudnia 2023

Zagubiony w Tobie - Joanna Żak


Tytuł: Zagubiony w Tobie
Cykl: Odnaleźć siebie (tom 1)
Autor: Joanna Żak
Wydawnictwo: Magia Słów
Liczba stron: 321
Ocena: 9/10

Policjant z kryminalną przeszłością i pyskata studentka, którą on ma chronić. Czy ten układ może wypalić?

Radek po czterech latach więzienia wychodzi na wolność. Jest wyniszczony psychicznie przez bolesne doświadczenia, które zepchnęły go na margines społeczny. By odgonić myśli i zapomnieć o swojej przeszłości, zamierza trenować boks, bo to jedyne co mu pozostało. Jednak gdy otrzymuje propozycję pracy jako ochroniarz w rezydencji u dobrej znajomej, nie potrafi odmówić. Decyduje się na ochronę młodej studentki medycyny.
Judyta nie jest zadowolona, że będzie pod stałym rygorem byłego mundurowego, dlatego nie zamierza ułatwiać mu pracy. Obydwoje mają trudne charaktery i przeszłość, o której nie da się tak łatwo zapomnieć.

Tych dwoje pochodzi z różnych światów i żadne nie czuje do siebie sympatii.
Wszystko zmienia się, gdy wbrew obietnicom, jakie sami sobie złożyli, wybucha między nimi uczucie, którego się nie spodziewali... Czy czeka ich happy end?

"Zagubiony w tobie" Joanny Żak jest pierwszym tomem serii Odnaleźć siebie. Była to dla mnie udana, pełna napięcia i dynamiki przygoda czytelnicza.

Podobała mi się relacja hate-love między parą głównych bohaterów. Przepychanki, potyczki słowne - to dodaje pikanterii. Tu nic nie działo się za szybko. Wyszło realistycznie i naturalnie, co bardzo sobie cenię w książkach. Z kolei motyw różnicy wieku sprawił, że jeszcze z większym zainteresowaniem przewracałam kartki. 

Początkowo postać Judyty irytowała mnie. Mówiła i robiła rzeczy, przez które mnie od siebie odpychała. Natomiast Radek... od pierwszej chwili zagarnął moje serce.

"Zawsze rozpoznawałam ludzi po oczach. One były  odzwierciedleniem duszy. Jego miały w sobie coś dobrego, jakąś czułość, której nie widziałam nigdy tak intysywnie u nikogo innego. Przyciągały, emanowały pewnością i spokojem."

Oboje mają swoje demony przeszłości, z którymi muszą się w końcu uporać. Bez problemu poczułam z nimi więź, a emocje, jakie im towarzyszyły, stały się niejako moimi. Ból, żal, wzruszenie - obok tych uczuć z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Jest ostro i romantycznie, czyli tak jak lubię. 

"Trudno mi pocieszać kogoś, podczas gdy sama walczę z upiornym bólem, który zaszył się w czeluściach mojego serca i uporczywie trzyma, nie chcąc wyjść."

Wiemy, ile potrzeba wysiłku, by komuś zaufać. To buduje się rozmowami i czynami. Nasi bohaterowie będą musieli zburzyć wybudowane wokół siebie mury i zdobyć się na odwagę, by zawalczyć o nową przyszłość. 

"Ja nie byłam tą słodką dziewczynką lubiącą się uśmiechać i przytakiwać, a już na pewno nie znosiłam czułych słówek. Moje serce było skamieniałe i nie zamierzałam tego zmieniać."

Starałam się doszukać tego niebezpieczeństwa czyhającego na Judytę, o którym mówił opis książki, jednak za bardzo to go nie znalazłam. Ale za to, z jakim zakończeniem się spotkałam... Być może kontynuacja coś więcej przyniesie.

"Zagubiony w tobie" to skrzący emocjami romans o tym, że miłość nie pyta nas o pozwolenie, biorąc nasze serce w posiadanie. To książka o tajemnicach, nauce ponownego zaufania, o tym, że warto być cierpliwym. Polecam!


We współpracy z Autorką4 komentarze:

 1. Od czasu, do czasu lubię sięgnąć po dobry romans. Tytuł zapisany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że to początek serii, gdyż wolę jednotomówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię motyw hate-love. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Brzmi interesująco, tytuł sobie zapisuję, myślę że w przyszłości po niego sięgnę :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)