sobota, 17 września 2022

Kobieta gangstera - Katarzyna Mak [Przedpremierowo]

 

Tytuł: Kobieta gangstera (tom 2)
Autor: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Lipstick Books 
Ilość stron: 320
Ocena: 9/10

Nela po tym, co odkryła, nie chce mieć nic wspólnego z Kostkiem. Nie, ONA nie chce go znać! Ale Kostek umie postawić na swoim. Poza tym ON nie jest facetem, o którym można tak łatwo zapomnieć…

Nela, wbrew własnym przekonaniom, daje kolejną szansę swojemu ukochanemu. A to wiąże się z wieloma zmianami i poświęceniem, na które być może wcale nie jest gotowa. Dziewczyna nie podejrzewa, że „nowa praca” może ją zaprowadzić w miejsce, do którego nie powinna nawet zaglądać – do samego piekła.

Kostek wie, że popełnia straszny błąd, ale nie potrafiąc zapomnieć o Neli, decyduje się na związek bez przyszłości. Jednak ukrywanie istnienia ukochanej przed światem, to chyba nienajlepszy pomysł, o czym wkrótce przekonają się oboje.

Czy Kostek wraz z Nelą zdołają stworzyć namiastkę prawdziwego domu, w którym ONA się wychowała, a o którym ON od zawsze marzył?

"Kobieta gangstera" jest bezpośrednią kontunuacją "Dziewczyny gangstera" Katarzyny Mak. Po finale poprzedniej części, jaki zgotowała autorka, spodziewałam się, że ta będzie obfitować w dużo więcej dramatycznych scen. I tak też się stało. Bardzo łatwo można przepaść w świecie bohaterów. Emocje, jakich dostarcza historia Neli i Kostka, sprawia że ciężko oderwać się od lektury.

Wielka miłość Kostka sprawi, że wielokrotnie podczas lektury będziecie zastanawiali się, czy uczucie może zmienić człowieka? A czy taka zwyczajna dziewczyna, jak Nela, odważy się na życie u boku takiego człowieka w mrocznym, niebezpiecznym świecie mafii? Pojawią się liczne wątpliwości, zagupienie, wiele znaków zapytania.  Szczęśliwe chwile będą przeplatać się z gorzkimi, pełnymi wyrzutów i żali.

"Ja byłem dla niej największym zagrożeniem. Nie dlatego, że zamierzałam ją celowo skrzywdzić, tylko dlatego, że nie wierzyłem, abym kiedykolwiek zdołał całkowicie opuścić półświatek, który stał się moim przeznaczeniem. A był to naprawdę nieciekawy świat."

Między parą głównych bohaterów wyraźnie czuć przyciąganie, namiętność, pożądanie. Ich przekomarzanki i droczenie się, sprawia że uśmiechamy się sami do siebie, jakbyśmy obserwowali te sceny z ukrycia.

"Zrozumiałem, że bez względu na konsekwencje, z jakimi obojgu nam przyjdzie się zmierzyć, Nela już zawsze będzie należała tylko do mnie.
Ona JEST tylko moja!"

Autorka doskonale ukazała, jak wiele twarzy i odcieni może mieć miłość oraz to, co dla tego uczucia gotów jest zrobić i poświęcić człowiek. Warto również zwrócić uwagę na wątek dziecka oraz jego potrzebę bliskości i poświecenia mu czasu ze strony rodzica.

"Bogatym jest ten, kto kocha i jest kochany. I ten, który w tłumie składającym się z ludzkich głów, odnajdzie przyjaciela."

"Kobieta gangstera" to pełna emocji, nieprzewidywalności, wzruszeń, trzymająca w napięciu powieść, która zaprasza czytelnika w gangsterskie progi. Serce będzie toczyć walkę z rozumem. Ale czy to drugie już na samym starcie nie było na przegranej pozycji...? I czy dla prawdziwej miłości można wybaczyć wszystko? Czekam na ciąg dalszy tej historii, bo to jeszcze nie koniec... zwłaszcza po takim twiście.
We współpracy z Wydawnictwem Lipstick Books 
2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)