niedziela, 18 kwietnia 2021

Tylko dla ciebie - Agnieszka Rusin [Patronat medialny]

 

Tytuł: Tylko dla ciebie
Autor: Agnieszka Rusin
Wydawnictwo: Dlaczemu
Ilość stron: 256
Ocena: 9/10
Patronat: Sza! Teraz czytam 

Alicja – utalentowana wiolonczelistka i Kosma - policjant, twardo stąpający po ziemi.  
Oboje z innych światów – tak odmienni, że wszelkie uczucie między nimi wydaje się być niemożliwe.  
Nagła fascynacja i pożądanie zbliża tę dwójkę do siebie, podczas gdy przewrotny los spróbuje ich rozłączyć. 
Oraz Gabriela – śliczna skrzypaczka i Bruno - jej chłopak, który daleki jest od wszelkich, życiowych deklaracji. Czy wzajemna namiętność tej pary wystarczy, by zbudować coś więcej? Czy duma i przekora ustąpią pola miłości? 
Tylko dla ciebie – to zmysłowa historia o uczuciach, pożądaniu i życiowych wyzwaniach.  Czy wzajemna fascynacja i namiętność wystarczą, by połączyć losy Ali i Kosmy oraz Gabi i Bruna na dobre? Jak dużą moc niosą ze sobą: bolesna przeszłość, zraniona dusza i skrywane tajemnice? 
Czy bohaterowie tej opowieści przełamią swe lęki i przekonania, by żyć i kochać naprawdę?  

Niech Was nie zwiedzie początkowy pozorny (choć gorący i pikantny) spokój fabuły, gdyż w drugiej połowie książki akcja przyspiesza, sporo się wydarzy, na światło dzienne wyjdą skrywane różne sekrety, tajemnice, pojawią się problemy.

Mimo lekkości, z jaką napisana jest ta książka, znajdziemy w niej gaść trudnych tematów. Pierwszym z nich są relacje rodzinne. Rodzina powinna stać przy nas murem, wspierać, pomagać. Tymczasem Alicja... nie do końca ma ten komfort. Nie chcę tu za dużo zdradzać. Sami musicie sprawdzić, co między nimi zaszło. 

"- Żale, których ktoś nie rozumie albo z nich kpi, bolą najbardziej. I nigdy się o nich nie zapomina..."

Drugim istotnym tematem jest wątek choroby nowotworowej, która jak wiemy dotyka nie tylko samego chorego, ale i jego rodzinę. Tu niezwykle ważne okazuje się wsparcie bliskich. Warto również zwrócić uwagę na damską przyjaźń. Ala i Gabi to kobiety, które przełamują schematy i udowadniają, że mimo różnic charakterów istnieje prawdziwa, szczera, nieoceniająca przyjaźń.

"Spoglądała na siebie przez pryzmat nieśmiałej, zakompleksionej nastolatki. Chorobliwie wstydliwej, czerwieniącej się z byle powodu. Nienawidziła tego. Nie lubiła siebie, więc tkwiła we własnej skorupie, uciekając od normalnego życia. Czuła się wyobcowana, nierozumiana, poirytowana tym, że jest taka, nie inna. A czuła się inna – zbyt emocjonalnie reagująca na wszystko, co jej dotyczyło i co jednocześnie pomagało budować wokół siebie mury."

Agnieszka Rusin z niezwykłym kunsztem prowadzi sceny erotyczne. To z jednej strony powolne, zmysłowe, romantyczne opisy, a z drugiej nasycone pożądaniem i namiętnością obrazy, które przyprawią o szybsze bicie serca.

To bardzo lekka powieść, acz nie pozbawiona tego, co w dobrej obyczajówce najistotniejsze, z przesłaniem, zmuszająca do refleksji i przemyśleń. To historia pokazująca, że duma i zazdrość mogą zniszczyć związek. Książka przypomina co w życiu najważniejsze, daje nadzieję, że zawsze warto walczyć o siebie, wyjść ze skorupy i spełniać swoje marzenia. 

"Bądź wytrwała i wierz w siebie. Kochaj i pozwól się kochać. Zostaw przeszłość za sobą, bo inaczej ona cię zniszczy."

"Tylko dla ciebie" to pełna emocji, uczuć, zmysłowości i piękna muzyki powieść o miłości, przyjaźni, marzeniach, pasji, samoakceptacji, zaufaniu. Rozpala zmysły, wzrusza, bawi, koi nerwy - czego chcieć więcej? Sięgajcie śmiało! Mnie nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję na kontynuację, gdyż zżyłam się z Alicją i Kosmą oraz Gabrielą i Bruno.


PS Zerknijcie na mój profil na IG i fb, gdzie do wygrania egzemplarze książki 😊 

 
Recenzja powstała we współpracy z Autorką i Wydawnictwem Dlaczemu
 

 

6 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu. Książkę oczywiście mam w planach przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się to, że książka przypomina co w życiu najważniejsze, daje nadzieję, że zawsze warto walczyć o siebie, wyjść ze skorupy i spełniać swoje marzenia. To z całą pewnością duży pozytyw.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie emocjonujące książki, dlatego chętnie dam jej szansę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio czytałam również emocjonującą książkę tej autorki Ukaż mi prawdę. Chętnie przeczytam kolejną. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam autorkę z powieści "Pokojówka na salonach". Chętnie przeczytałabym tę nowość, bo recenzja zachęca wyjątkowo.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)