niedziela, 4 kwietnia 2021

Król południa - Katarzyna Małecka

 

Tytuł: Król południa 
Autor: Katarzyna Małecka
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron: 504
Ocena: 9/10

Trini Abril Jiménez jest córką barona narkotykowego i doskonale zna otaczający ją świat. Myślała, że nic ją już nie zaskoczy, a jednak okazało się, że nie była przygotowana na uczucie, które niczym huragan wtargnęło do jej serca, ściągając na nią niebezpieczeństwo.

Cruz Angel Falasca był jej ideałem – mężczyzną, dla którego kompletnie straciła głowę. Ale sielanka nie trwała długo. Sytuacja, w jakiej znalazła się Trini, sprawiła, że dziewczyna musiała zdradzić ukochanego, żeby uchronić się przed śmiercią. Przez jej nielojalność Cruz stracił szacunek i pieniądze.

Po dramatycznej ucieczce z Meksyku kobieta zaczęła nowe życie w Alicante, ukrywając się przed przeszłością, choć wciąż towarzyszył jej strach, że ta wyciągnie swoje macki.

Jeżeli jednak myślała, że Cruza można upokorzyć i uciec, bardzo się myliła. Po kilku latach mężczyzna stał się zupełnie innym człowiekiem. Teraz jest królem południa i chce, by Trini zapłaciła za zdradę.

To książka z wątkiem mafijnym, i pewnie już sam ten element może niektórych zniechęcać do tej lektury, ale dajcie jej szansę. Zapewniam, że odkryjecie tu znacznie więcej cennych tematów, niż moglibyście przypuszczać. Można doszukiwać się w tej książce utartych schematów, ale w moim odczuciu cała historia ma w sobie jakiś pierwiastek świeżości, oryginalności.

Katarzyna Małecka świetnie wykreowała swoich bohaterów. Są wyraziści, charakterni, z pewnością mają to coś, co ich wyróżnia. Trini to odważna, uparta, silna i twardo stąpająca po ziemi kobieta. Z kolei bezwzględny, mroczny Cruz jest żądny zemsty po tym jak go zdradziła. Moją uwagę zwrócili też postaci drugoplanowi - Bruno i Thiago - lojalni przyjaciele Cruza.

"Chciał, by przekonała się na własnej skórze, że ludzie, którzy się od niego odwracają, nie mogą liczyć na przebaczenie."

Ileż tu było ognia! Trini i Cruz tak zażarcie walczyli ze swoimi uczuciami i sobą nawzajem. Poszczególne wątki, sceny i słowne przepychanki między bohaterami bardzo mi się podobały. Momentami odnosiłem wrażenie jakby przed oczami przewijał mi się jakiś kadr z filmu... 

"To nie tak, że odkochałam się po ucieczce, wyrzuciłam go z głowy i machnęłam ręką. Nic z tych rzeczy. Jest moją pierwszą miłością, moim uzależnieniem. Czuję, że to się nigdy nie zmieni, że tak bardzo we mnie wsiąknął, że nie byłabym w stanie pokochać innego."

Strach i niepewność bardzo szybko stają się udziałem nie tylko bohaterów, ale i czytelnika. Niedomówienia, upokorzenie, nienawiść, pragnienie zemsty, zazdrość, gorące sceny, przyjaźń - otrzymujemy tu pokaźnych rozmiarów wiązankę zaskakujących zwrotów akcji, skrajnych emocji i uczuć. Tu nie ma czasu na chwilę nudy. Autorka dokładnie opisała nie tylko to, co czują i myślą bohaterowie, ale również to, jak wygląda ich codzienność.

"Niestety życie to parszywa suka, uwielbiająca podstawiać nogę. Wywalasz się, a ona ma dobry ubaw, skręcając się ze śmiechu."

"Król południa" to pełen emocji romans mafijny o zdradzie, tajemnicy, nienawiści, chęci zemsty, miłości, porachunkach. Jesteście ciekawi, czy Cruz zabije Trini? Czy coś go powstrzyma? I czy w świecie mafii można wybaczyć zdradę? Podczas lektury złościmy się, uśmiechamy, wzruszamy. Taka jest ta książka. Polecam!


Recenzja powstała we współpracy z Autorką i Wydawnictwem NieZwykłe
 

 

4 komentarze:

 1. O, matko, znowu te mafie? Myślałam, że autorzy już przestali w takim niemożebnie wręcz szybkim tempie dostarczać podobnych powieści? Ja pasuję, bo na tę chwilę mam kompletny przesyt. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie przepadam za wątkiem mafii w książkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Możliwe, że gdybym miała więcej czasu, to by po nią sięgnęła.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)