środa, 23 grudnia 2015

Zaplątana miłość - Karolina Wilczyńska


Zaplątana miłość
Cykl: Stacja Jagodno (tom 1)
Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 344
Ocena: 9/10


Nota wydawcy: 
Zatrzymaj się na chwilę w urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Tutaj czas płynie inaczej. W Jagodnie spotykają się przeciwieństwa: wieś i miasto, kobiety i mężczyźni, starość i młodość, tradycja i nowoczesność. Karolina Wilczyńska odmienia smaki życia przez wszystkie przypadki.
Tamara – 36-letnia rozwódka i specjalistka od PR-u dostaje polecenie zorganizowania kampanii wyborczej kandydatowi na wójta gminy Jagodno. Podczas spotkania przedwyborczego jeden z oponentów zarzuca Tamarze, że promuje politykę prospołeczną, a sama zaniedbuje swoją rodzinę. Faktycznie jej nastoletnia córka Marysia ma problemy – chłopak namawia ją do zażycia narkotyków i domaga się „dowodu miłości”. Czy nowy partner Tamary przejdzie tę próbę rodzicielską? Czy Tamara uratuje córkę? Kim jest tajemnicza babcia Róża?
Trzy generacje kobiet i smak konfitur z fiołków, które potrafią osłodzić nawet najbardziej gorzkie życie. Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to pełna ciepła opowieść o miłości, szczęściu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.


Moja opinia: 
To, co najbardziej mi się podobało to to, że w tej książce nic nie jest oczywiste. Na uwagę zasługuje fajnie opisana relacja (a raczej problemy) matka - córka. To opowieść o kobietach takich, jak my. Niezależnie od wieku i życiowych doświadczeń, każda z Nas znajdzie coś dla siebie. 

Autorka nakreśliła żywych bohaterów z charakterem. Część wątków została zamknięta, a część czeka na swoją dalszą odsłonę w kolejnych częściach, na które czekam z niecierpliwością. Jak dla mnie mogło być ciut więcej Jagodna i całej tej sielskości, która aż bije z okładki i opisu wydawcy. 

Ogólnie książka pełna miłości, emocji i życiowej realności. Warto się zaplątać z bohaterami Jagodna. Polecam ją każdej mamie i córce, tak ku przestrodze...


"Dorosłość nie polega na trzymaniu miotły. Dorosły stawia czoło problemom, a nie próbuje spieprzać przed odpowiedzialnością."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)