poniedziałek, 28 listopada 2016

Trylogia "Szukaj mnie wśród lawendy" - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tym razem chciałabym zachęcić Was do przeczytania trylogii "Szukaj mnie wśród lawendy" - niezwykle emocjonującej historii trzech sióstr. Ale kto zna pióro pani Agnieszki, tego pewnie zachęcać nie muszę. 

I tak: pierwszy tom serii to książka o miłości nie tylko partnerskiej, ale i tej miedzy siostrami. "Szukaj mnie wśród lawendy" - sam tytuł wiele nam mówi - na poszukiwaniu miłości, szczęścia, ale i samego siebie. Autorka na kartach swojej powieści pokazuje, że każdy człowiek popełnia błędy, ale mimo to zawsze warto dać mu drugą szansę. I jak zwykle bywa w książkach pani Agnieszki, i w tej dostałam sporo emocji i wzruszeń. Nie żałuję, że dałam porwać się chorwackim klimatom i wszystkich również do tego zachęcam! 


Drugi tom to opowieść o utraconej przed laty miłości i próbie jej odzyskania, lojalności, wybaczaniu i poszukiwaniu szczęścia. Mamy tu jeszcze przyjaźń - nie tylko tę pomiędzy siostrami, ale i mężczyznami. Autorka porusza również problem tolerancji, miłości rodzicielskiej, wypalenia w związku i moralności. Autorka pokazuje do czego może prowadzić kłamstwo i zatajenie prawdy. Mamy tu szybkie zwroty akcji, w których nie brak zawirowań życiowych, trudnych wyborów i związanych z nimi konsekwencji. Ale pierwsze skrzypce grają emocje (i to nie tylko u bohaterów) - ból, smutek, żal, rozdrażnienie, szczęście. Polecam!
W ostatniej części mamy miłość, przyjaźń, zazdrość, niedopowiedzenia, brak zaufania. Nie brak humoru, który jest obecny również w poprzednich dwóch tomach. Ale co dla mnie najważniejsze, ponownie dostałam wielkie emocje. Lawendowa trylogia i trzy siostry skradły moje serce. Tylko ta ilość stron - dlaczego tak szybko się kończy... Cała seria rewelacyjna!Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna (tom 1)
Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia (tom 2)
Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela (tom 3)
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res
Ocena: 10/10 5 komentarzy:

 1. Przyznam, że nie miałam jeszcze styczności z piórem autorki. Chyba muszę to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się takie "zbiorcze recenzje", ale najlepiej samemu przeczytać i wyrobić sobie opinię :). Okładki przepiękne!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cała trylogia już za mną i wspominam ją niezwykle pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie została ostatnia część do poznania. Już niebawem :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)