wtorek, 23 sierpnia 2022

Pragnienia serc - Victoria Black [Przedpremierowo]

 

Tytuł: Pragnienia serc
Autor: Victoria Black 
Wydawnictwo: Amare
Ilość stron: 410
Ocena: 10/10

Evelyn Hudson może uważać się za szczęściarę. Pracuje w największej bibliotece w Seattle, bo kocha książki, a na dodatek jej pierwsza powieść właśnie okazała się hitem. Teraz wystarczy, że młoda kobieta pójdzie za ciosem i napisze kolejną część historii. Niestety, zupełnie brakuje jej weny. Tymczasem los szykuje dla Evelyn niespodziankę, która sprawi, że jej życie zacznie przypominać fabułę nieco zwariowanego romansu. Jace O’Connell, spadkobierca jednej z najbogatszych rodzin w Stanach, proponuje jej układ: podczas rodzinnego wyjazdu młoda kobieta ma odgrywać rolę jego narzeczonej. Mimo wątpliwości Evie zgadza się i… trafia w sam środek skandali i konfliktów O’Connellów. Wkrótce okaże się, że awantury wywołane przez rozpieszczoną siostrę czy matkę próbującą zniechęcić do małżeństwa narzeczone swoich synów, to dopiero początek kłopotów…

Pewnie wiele razy zastanawialiście się nad relacją przyjaźni, w której jedna z osób poczuła w tym układzie coś więcej. Jak z tego wybrnąć? Czy się przyznać narażając na utratę tego, co już mamy? "Pragnienia serc" podejmują motyw friends to lovers.

"Przebywanie tak długo z kobietą, do której czuło się - delikatnie mówiąc - pociąg, okazało się trudniejsze niż myślałem. Zwykle co jakiś czas widywałem się z kobietami, które w pewnym stopniu rozwiązywały ten problem. Teraz jednak nie wchodziło to w rachubę. Nie mogłem podrywać przypadkowych kobiet w barze, będąc tu z Evie. To nie fair w stosunku do niej, nawet jeśli nasz związek to gra."

Victoria Black stworzyła powieść lekką w swojej formie. Książka rozwija się spokojnie, delikatnie, ale po jakimś czasie jej fabuła nabiera rumieńców. Pojawiają się tajemnice, zagadki, udawany związek, rodzinne skandale, wątek kryminalny, humor, wzruszenie, a wszystko to okraszono gorącymi scenami. Bardzo szybko w niej przepadamy, śledząc zaskakujące perypetie bohaterów. Niepewność i emocje towarzyszą nam do samego finału.

"Życie chwilą obecną było o wiele lepsze niż grzebanie w rzeczach, których nie dało się zmienić."

Kreacja bohaterów zarówno pierwszego, jak i drugiego planu jest wyrazista. Jestem pewna, że Jace zdobędzie Wasze serca równie szybko jak moje. Z kolei negatywne postaci w żaden sposób nie dają się polubić. I taka zapewne miała być ich rola, by pokazać nam różne charaktery, zachowania ludzi i konsekwencje ich postępków.

Zewsząd atakowani jesteśmy kanonem idealności. Autorka ukazuje jak trudno jest mierzyć się z osądami innych, ciekawskimi spojrzeniami. A już tym bardziej ciężko jest pokazać prawdziwego siebie osobie, z którą chcielibyśmy stworzyć związek. Dlatego ważne jest, by najpierw zacząć od siebie, by w swoich oczach czuć się dobrze. By zaakceptować siebie, swoje kompleksy, bo ideałów nie ma. Poza tym drugiego człowieka kocha się za to kim jest, a nie za to jak wygląda. Tu zostało to doskonale ukazane.

"Zdecydowanie zbyt często gościł w moich fantazjach. To jednak nie zmieniało faktu, że istniała również druga strona tego medalu. Ta, która pamiętała wszystkie reakcje, jakie wywoływało moje ciało u innych mężczyzn, z którymi się spotykałam. Ta część mnie za bardzo drżała na myśl, że miałabym go zawieść, nie być tą idealną Evie, za którą mnie uważał." 

Autorka ukazała jak wielki i zgubny wpływ na człowieka potrafi mieć pieniądz. Gonitwa za tym, by mieć coraz więcej i więcej potrafi zmieniać ludzi. Status społeczny i to, co napiszą o nich w gazetach przysłania im to, co w życiu najważniejsze. Jednak historia Evie i Jace'a burzy wszelkie tego typu przeciwności. Widzimy że prawdziwe uczucie zawsze odnajdzie do siebie drogę. 

"Pragnienia serc" to pełna uroku powieść utrzymana w klimacie komedii romantycznej. To książka udowadniajaca, że wytrwałością i cierpliwością można zdobyć to, na czym nam najbardziej zależy. A granica między udawaniem a prawdziwym uczuciem, między przyjaźnią a miłością może być naprawdę cienka...


We współpracy z Wydawnictwem Amare13 komentarzy:

 1. Ta książka mogłaby być ciekawą odskocznią, od tego, co zazwyczaj czytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią ta książkę przeczytam 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie. Może kiedyś sięgnę po tę książkę, a na razie mam co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. To lektura zdecydowanie dla mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się fajna lektura. Dziękuję serdecznie za polecenie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabieram się za nią w niedługim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozejrzę się za nią koniecznie! Byłaby w sam raz na urlop. :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zapowiada się ciekawie. Nie słyszałam wcześniej o tym wydawnictwie. Zapisałam tytuł. Pozdrawiam serdecznie Izuniu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)