wtorek, 26 stycznia 2016

Poczekajka - Katarzyna Michalak


Poczekajka
Cykl: Słoneczna trylogia (tom 1)
Katarzyna Michalak 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie 
Liczba stron: 336
Ocena: 9/10 
Nota wydawcy: 
Urzekająca opowieść o miłości, magii i sile marzeń.

„Poczekajka” to książka niezwykła. To właśnie nią debiutowała Katarzyna Michalak, dziś autorka ponad dwudziestu bestsellerów. To „Poczekajkę” czytelniczki wskazały jako najlepszą książkę pisarki. Do dziś, choć minęło sześć lat od tego debiutu opowieść o romantycznej, pozytywnie zakręconej pani doktor wzrusza, rozśmiesza, ale i inspiruje tysiące czytelniczek. Perypetie Patrycji w ogrodzie zoologicznym z jej egzotycznymi pacjentami, są perełkami tej opowieści.

Patrycja, młoda i urocza doktor weterynarii, ma dwie pasje: jedną jest niesienie pomocy wszystkim stworzeniom dużym i małym, drugą zaś… magia, która wypełnia maleńką, wynajmowaną kawalerkę i pozwala zapomnieć o samotności. Tak, tak, bo Patrycja marzy o Miłości, takiej przez duże M, ale gdzie taką znaleźć? Spotkanie z kręgiem czarownic na pewnym sabacie przynosi odpowiedź: „Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego”. Patrycja, kierując się słowami „Bądź wierna. Idź”, wyrusza w pogoń za marzeniem, nie wiedząc, co ją czeka podczas tej przygody, kogo spotka w cichej, spokojnej wsi zwanej Poczekajką, kto okaże się jej przyjacielem, a kto wrogiem i jaką cenę przyjdzie jej zapłacić na końcu drogi…

„Poczekajka”, pierwszy tom słonecznej trylogii, do której należą też „Zachcianek” i „Zmyślona”, powraca w nowej słonecznej okładce, by nadal dawać wiarę w to, że marzenia się spełniają, a po najczarniejszej nawet nocy wstaje nowy, pełen nadziei dzień.


Moja opinia:

Jest to urocza i zabawna opowieść o życiu, miłości, namiętności, tęsknocie, nienawiści i zdradzie. Akcja książki toczy się dość szybko. Obok wszechobecnego humoru nie brak również elementów dramatycznych. Podczas czytania kilka razy zdarzyło mi się pomyśleć: "O Boże, to przecież ja!" 

To książka idealna na długie jesienne wieczory. Zdecydowanie sięgnę po kontynuację "Poczekajki", ponieważ jestem bardzo ciekawa, jak potoczyły się dalsze losy Patrycji i jej zwierząt.  


"Bądź sobą, a zwłaszcza nie udawaj uczuć. I nie bądź cyniczna wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań, ona jest wieczna jak trawa."
 

1 komentarz:

  1. Poczekajka poczekuje już na mojej liście :D Słyszałam dużo pozytywnych opinii wśród blogerek. Sama właśnie kończę Leśną Polanę tej samej autorki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)