czwartek, 10 grudnia 2015

Magiczne miejsce - Agnieszka Krawczyk


Magiczne miejsce
Cykl: Magiczne miejsce (tom 1)
Agnieszka Krawczyk

Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 496
Ocena: 8/10

Nota wydawcy: 
Witold Mossakowski, młody pracownik ministerstwa przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił podupadający pałac. Zrobił to dla kaprysu, bez zastanowienia, ale to niezwykłe miejsce skradło jego serce na zawsze. Nie tylko miejsce, ale i mieszkający w nim ludzie – osoby niezwykłe i pełne pasji, o oryginalnych zainteresowaniach. W jego życiu pojawia się też urocza dziewczyna, Mila Bielak, wielbicielka kotów i astronomii, której przeszłość kryje pewną tajemnicę…

Właśnie tutaj, w przepięknej dolinie pełnej kwiatów, z których dawna właścicielka pałacu, hrabina Tyczyńska, destyluje swe czarodziejskie perfumy, Witold zaczyna rozumieć, co jest dla niego ważne. Poznaje prawdziwą poezję życia, na którą składają się obrazy, barwy i zapachy, a także drobne codzienne radości.

„Magiczne miejsce” to ujmująca historia o poszukiwaniu szczęścia i konieczności pogodzenie się ze sobą i ze swoimi wspomnieniami. Życie naprawdę może się zmienić w jednej chwili, tylko trzeba umieć dostrzec, że ta chwila właśnie nadchodzi i cieszyć się nią. 


 Moja opinia:

Jest to ciepła, pełna magii opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi poprzeplatana tajemnicą i rozkwitającym powolnie uczuciem. Autorce w znakomity sposób udało się połączyć humor, sensację oraz romans. Nie brak również momentów smutnych, a nawet tragicznych, jest to jednak powieść optymistyczna. Liczne przygody, pomysły i ciekawostki (m.in. o perfumach, ogrodach, labiryntach, skarbach, morskich podróżach, astronomii) wplecione w fabułę są świetnym dopełnieniem.


"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie na święty spokój."

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)