niedziela, 6 grudnia 2015

Tuż za rogiem - Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski


Tuż za rogiem
Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 412
Ocena: 10/10


 Nota wydawcy:
Czy to jest jeszcze miłość?

Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie.

Skupieni na sobie, nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń. Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy. Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość. Moja opinia: 

Z połączenia tego duetu autorów wyszła oryginalna, inna, świeża, nieprzewidywalna i co najważniejsze mądra książka. To kameralna opowieść rozpadu małżeństwa, opowieść o pozorach, drobiazgach, sztuczności, a przede wszystkim o męskości i kobiecości i związanych z nimi rozterkami. A przy tym niezwykle wiarygodna, która naprawdę mogła rozegrać się tuż za rogiem. 

Autorzy chcieli nam pokazać, jak mało wiemy o ludziach, którzy nas otaczają. Mieszkamy dosłownie tuż za rogiem, a niejednokrotnie nie dostrzegamy tego, co dzieje się przed naszym nosem. Nie podsuwają nam łatwych odpowiedzi, zmuszają nas do tego, byśmy sami wyciągnęli wnioski. Trudno było mi opowiedzieć się za którymś bohaterem. 

Chętnie przeczytałabym następną książkę duetu Kawka i Ziółkowski. Książka wywołująca zamęt emocjonalny. Polecam!
 
"Najbardziej trafne odpowiedzi przychodzą, kiedy przestajemy zadawać pytania."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)