niedziela, 22 maja 2016

Cztery sekundy do stracenia - K.A. Tucker


Cztery sekundy do stracenia
Cykl: Ten Tiny Breaths (tom 3) 
K.A. Tucker

Wydawnictwo: Filia 
Liczba stron: 556 
Ocena: 10/10 
Nota wydawcy: 
Prowadzenie lokalu ze striptizem nie jest tak fascynujące jak uważa większość facetów. Dwudziestodziewięcioletni Cain pracuje głównie nocą, jego załoga nadaje się do psychiatryka i regularnie odwiedza go policja. Zaczyna jednak wierzyć, że to także jego misja. Pewnego dnia piękna Charlie Rourke staje
w drzwiach klubu, przez co wszystko się sypie. Zasady Caina zostają wystawione na ciężką próbę. Minęło sporo czasu odkąd dokonała tego jakakolwiek kobieta...
Dwudziestodwuletnia Charlie Rourke potrzebuje szybkich pieniędzy, by zniknąć, nim będzie za późno. Ściąganie ciuchów na scenie nie jest jej wymarzoną pracą. Gdy koleżanki z pracy marzą, by usidlić seksownego i troskliwego szefa, Charlie nie jest nim zainteresowana. Szczególnie dlatego, że Charlie Rourke nie istnieje, a dziewczyna, która ją udaje, nie może pozwolić sobie na rozproszenie uwagi niechcianym romansem. Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.  Moja opinia: 

To mroczna, niepokojąca, ostra, brutalna, intensywna i emocjonująca historia, gdzie pojawia się miłość w świecie narkotyków, brudnych interesów, karteli, klubów nocnych, mafijnych porachunków, uprowadzeń, a nawet morderstw. Bardzo ciekawy okazał się wątek kupna cudzej tożsamości. I pomimo całej tej brutalności kryminalnego świata, walki z demonami przeszłości, to gdzieś tli się iskierka szczęścia i radości. 

Bohaterowie przeżywają prawdziwą nawałnicę emocji (zresztą nie tylko bohaterowie) - zmartwienie, ból, strach, fascynację i ekscytację. Posiadają zarówno zalety, jak i wady, popełniają błędy - i przez to wydają się być prawdziwi w tm co robią. 

Pojawia się też sporo erotyki, ale nie wulgarnej, wszystko w dobrym smaku. 

Czytając niejednokrotnie zastanawiałam się nad tym, co ja zrobiłbym w takiej sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie, czy byłabym gotowa na wszystko?

Szkoda tracić cenne sekundy - nie zastanawiajcie się zbyt długo, czytajcie! "Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy, by wygrać lub by wszystko stracić.""Wierzę, że poczucie winy jest silną motywacją.
Wierzę, że można dążyć do odkupienia, ale nigdy się go w pełni nie osiągnie.
Wierzę, że drugie szanse istnieją tylko w snach, nie ma ich w rzeczywistości.
Wierzę, że nie można w ciągu roku, miesiąca czy tygodnia wpłynąć na czyjeś życie.
Można to zrobić w sekundy.
Sekundy, by zjednać sobie kogoś.
Albo na zawsze go stracić."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)