wtorek, 26 stycznia 2016

Zachcianek - Katarzyna Michalak


Zachcianek
Cykl: Słoneczna trylogia (tom 2)
Katarzyna Michalak 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Liczba stron: 368

Ocena: 9/10


                                                        Nota Wydawcy: 
Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak. 

Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie?

Zachcianek to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii. O prawdziwej Miłości, która jest tuż obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu własnego miejsca na Ziemi i szczęścia, które jest w zwyczajnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może zmienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.                   
  
                                                        Moja opinia: 

Marzenia, wiara, nadzieja, optymizm, przyjaźń, strata, wybaczenie i ta szczypta magii - to wszystko bije z tej książki. To historia, która pokazuje, że zawsze warto dać sobie drugą szansę, bez względu na okoliczności. Autorka udowadnia nieprzewidywalność naszego życia, że to, co z reguły dobre czy złe, w rzeczywistości wcale może takie nie jest. W tym tomie, pani Michalak pokazuje wszystkich bohaterów w zupełnie innym świetle, niż w "Poczekajce". Jedynie Patrycja pozostaje do samego końca sobą. Jest jeszcze jedno przesłanie tej powieści, mianowicie to, że nie wolno bać się być sobą, bo tylko wtedy znajdzie się prawdziwe szczęście.


"Dlaczego jestem inna? Gorsza? Bo ośmielam się marzyć? Bo śnię?
Dlaczego mam iść drogą, którą idą wszyscy, którą wybraliście dla mnie wy? Moja własna jest zła?"

W książce znajdziemy pełno zabawnych dialogów - ale takich też, po których pojawia się śmiech przez łzy. Książka pełna ciepła i miłości, wzruszających scen i mnóstwo wszelakich emocji, a przede wszystkim marzeń.
1 komentarz:

  1. Muszę się chyba przełamać i w końcu sięgnąć po książki pani Michalak :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)