wtorek, 14 lutego 2017

Boys from Hell - Agnieszka Lingas-Łoniewska


Boys from Hell
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 312
Ocena: 10/10

Moje wrażenia:

Mojego uwielbienia do twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nie da się nie zauważyć. Z każdą kolejną książką, jaka wpada w moje ręce, jestem po prostu zachwycona. Za każdym razem autorka potrafi mnie czymś zaskoczyć. Nie inaczej było w przypadku "Boys from Hell". 

Mamy dwoje głównych bohaterów - Annę Scott i Jacksona Cunnama. Ona - niewinna, krucha 18-latka, ale gdy trzeba drapieżna, potrafiąca wyrazić swoje zdanie. Córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w szkołach z internatem. Niezwykła w swojej zwyczajności. Utożsamia się z Anią z Zielonego Wzgórza. Czuje się wyobcowana, niepasująca do otoczenia, ściągająca na siebie kłopoty. On - 25-letni nieokrzesany, szef motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osierocony w wieku sześciu lat, teraz opiekun rodziny, musi porzucić marzenia o studiowaniu astronomii. Pełen kontrastów - władczy, ale i opiekuńczy, lubiący wyzwania, a z drugiej strony taki poukładany. 

Pewnego dnia do miasteczka w Teksasie powraca Anna, aby dokończyć naukę przy boku rodziców. W jej życiu niespodziewanie pojawia się Jax. Miedzy nimi wybucha gorąca jak Teksas namiętność. Jednak sielanka nie trwa długo. Na drodze ich miłości pojawiają się liczne przeszkody, z którymi będą musieli się zmierzyć. Czy siła ich miłości będzie w stanie pokonać dzielące ich granice, podziały? I co na to burmistrz?   

"Jestem tylko twój, moja mała Anno. Czekałem na ciebie, patrzyłem w gwiazdy i szukałem tej jednej jedynej. Ty jesteś dla mnie, a ja dla ciebie, pamiętasz?"

Bohaterowie pani Agnieszki jak zwykle wzbudzają sympatię. Z miejsca ich pokochałam. Wraz z nimi przeżyłam całą paletę uczuć - począwszy od gorącej, namiętnej miłości, przez zazdrość po złość. Pełni są młodzieńczego temperamentu, uroku i tego czegoś, czego zawsze szukam w postaciach. Nie tylko główni bohaterowie wyróżniają się, ale i drugoplanowi zasługują na uwagę. Wszyscy są barwni, różnorodni, na pewno nie można powiedzieć, że któryś odstaje od reszty. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie. A co do Jaxa, myślałam i takie miałam wyobrażenie, że jako szef gangu motocyklowego powinien być bardziej brutalny. Ale wtedy chyba bym go tak nie pokochała... 

Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w pęd wydarzeń i emocji, niczym szybka przejażdżka harleyem. Ale najważniejszy okazał się przekaz powieści. Bo gdzieś tam, między gorącym romansem, autorka przemyca wartości, które w dzisiejszym, zabieganym, konsumpcyjnym świecie tracimy. Te wartości to rodzinne ciepło i miłość. Tu nasza bohaterka tego nie otrzymała od rodziców. Jest dla nich tylko kolejną z inwestycji. A to przecież oni powinni przekazać dorastającemu dziecku odpowiednie wzorce i wartości rodzinne. 

Przedstawiona historia pokazuje, że w obliczu prawdziwego uczucia i walce o szczęście, pozory, nieszczerość i obłuda zawsze przegrają i wyjdą na jaw.

"Pomyślał, że pozory mogą mylić i nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. I ta dziewczyna, chociaż wyglądała jak milion dolarów i zachowywała dystans do wszystkich i do wszystkiego, była osobą o ciepłym i spragnionym sercu."

Mamy tu do czynienia z romansem erotycznym, więc i sceny miłosne musiały się pojawić. I jak to u pani Agnieszki bywa, są wyważone, poprowadzone ze smakiem, z wyczuciem. Miejsce, w jakim została osadzona fabuła, a mianowicie w Freeport, nadaje wydarzeniom wyjątkowego klimatu teksańskiego miasteczka. Nie ma przydługich opisów, wszystko jest wyważone, w sam raz. Natomiast zakończenie urzekło mnie i totalnie zaskoczyło. Nie sądziłam, że właśnie tak to się skończy. Jestem usatysfakcjonowana.

"Boys from Hell" to powieść przesycona emocjami i miłością. Zostałam porwana teksańską namiętnością. Książka sprawiła, że śmiałam się, wkurzałam i wzruszałam - tyle reakcji na raz przy lekturze, to tylko jedna dilerka tak potrafi dawkować. Ciężko było opuścić świat Anny i Jaxa. Gdyby taki Jax pojawił się pod moim domem na harleyu... ani chwili bym się nie zawahała. 


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res 12 komentarzy:

 1. Bohaterowie zupełnie mnie porwali w tej powieści, lecz dla mnie osobiście zabrakło teksańskiego klimatu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie było w sam raz, może dlatego że nie lubię za dużo opisów, a wolę skupiać się na wydarzeniach i bohaterach :)

   Usuń
 2. Zdecydowanie nie dla mnie ;) milostki i motocykle to nie jest coś co bardzo lubię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale oprócz "miłostek", między wierszami jest coś znacznie więcej :)

   Usuń
 3. Nie poznałam jeszcze twórczości autorki, ale na pewno to niebawem nadrobię :)

  Muszę przyznać, że okładka tej książki kompletnie do mnie nie przemawia. Natomiast co do jej zawartości - jestem na tak i z pewnością kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam i czekam na pierwsze wrażenia i recenzje :)

   Usuń
 4. Czytałam już w grudniu i jak najbardziej kocham Jaxa <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jego po prostu nie sposób nie pokochać :)

   Usuń
 5. Twórczość tej autorki nie jest mi jeszcze znana, ale dużo o niej słyszę i z chęcią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam każdą z jej książek :)

   Usuń
 6. Nic dodać, nic ująć. Świetna powieść!

  OdpowiedzUsuń
 7. Emocje i miłość, czyli coś, co zawsze cenię w książkach! Piękna okładka!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)