poniedziałek, 21 marca 2016

Dom złudzeń. Zosia - Iwona J. Walczak


Dom złudzeń. Zosia
Cykl: Dom złudzeń (tom 2)

Iwona J. Walczak 

Wydawnictwo: Replika 
Liczba stron: 352
Ocena: 9/10 
  Nota wydawcy:
Powieść o kobiecych tajemnicach, sztuce i wielkich emocjach.

Jest późne lato 2009 roku. Do Złotniczek przyjeżdża Zofia Kulińska, która w wygranym w drodze przetargu domu złudzeń otwiera dom pracy twórczej. Zachwycona posiadłością, wprowadza się na poddasze, do dawnego mieszkania Igi. Tam postanawia na nowo ułożyć sobie życie. 

Zosię i Igę łączą więzy krwi, jednak różnice między nimi i od dawna chowane urazy nie pozwalają na nawiązanie bliskości.                                                          Moja opinia:

Autorka pokazuje, że nawet w trudnych i dramatycznych sytuacjach życiowych możemy sobie poradzić. Czym powinniśmy kierować się w naszym życiu, aby spróbować osiągnąć pełnię szczęścia. Doskonale przedstawiła poszczególne relacje, zarówno te damsko-męskie, jak i te przyjacielskie czy rodzicielskie. Autorka pokazuje, jak doświadczenia z czasów dzieciństwa potrafią zaważyć na naszym życiu. Powieść napisana pięknym, prostym językiem. Bardzo podobały mi się nastrojowe opisy miejsc, w których pojawiają się bohaterowie. Jest i śmiech, i łzy, i ciągła pogoń za szczęściem i pieniądzem. 

To powieść o złudzeniach, pozorach i pogoni za marzeniami. 
  

2 komentarze:

 1. Nie znam autorki, serii, oj... ;) Ale okładkę ma przyjemną :)

  Zaczytanych Pięknych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również życzę udanych i zaczytanych świąt :)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)