środa, 3 lutego 2016

Sakrament niedoskonały - Anna Karpińska


Sakrament niedoskonały
Anna Karpińska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 360
Ocena: 9/10


Nota wydawcy: 
Każda rodzina ma swoje sekrety.

Kiedy Blanka wychodzi za Donata, wydaje się, że w jej pełnym tragicznych zdarzeń życiu nastąpi wreszcie stabilizacja. Teraz ma być już tylko lepiej. Jednak świeżo poślubiony małżonek nie budzi się po nocy poślubnej, a wszystko wskazuje na to, że został otruty…
Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo. Na światło dzienne wywlekane są trudne relacje rodzinne, traumy i tajemnice z przeszłości. Ekstremalna sytuacja sprawia, że na jaw wychodzą emocje bohaterów, ich wzajemne powiązania i prawdziwe uczucia.
Opowieść o życiu, w którym każdy będzie musiał znaleźć swoje miejsce na nowo, rozliczając się ze starych grzechów. Tylko czy naprawdę warto, nawet w imię więzów krwi?Moja opinia:
Autorka poprowadziła intrygę w sposób doskonały, skomplikowany i nieoczywisty. Mordercą okazał się ktoś, kogo nawet nie brałam pod uwagę. Było to dla mnie totalne zaskoczenie. A o to chyba chodzi w dobrych książkach, prawda? 

Duży plus należy się za emocje bohaterów, przedstawienie ich skomplikowanych relacji, powiązań i uczuć. W książce pełno niesamowitych zwrotów akcji, pełnych rodzinnych tajemnic, które wychodzą na światło dzienne. 

Ciekawym nowoczesnym i oryginalnym zabiegiem (choć rzadko stosowanym w literaturze) było wprowadzenie przez autorkę podwójnego śledztwa, co dodało kolorytu powieści. Spodziewałam się dobrego kryminału kobiecego, i taki właśnie dostałam.
   
 

1 komentarz:

  1. Ooo, jeżeli historia jest nieprzewidywalna - to dam jej szansę. Tym bardziej, że polska autorka... Trzeba wspierać rodzimy rynek ;)

    Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)