poniedziałek, 16 maja 2016

Układ - Elle Kennedy


Układ
Cykl: Off-Campus (tom 1)
Elle Kennedy 


Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Liczba stron: 464
Ocena: 10/10


Nota wydawcy:  
Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem…

Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę…

On dla kariery sportowej ma zamiar przyjąć od pewnej dziewczyny niemoralną propozycję…

Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze w hokeju, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on… Moja opinia:

Czy z dziwnego układu, w którym każdy miałby ugrać coś dla siebie, może narodzić się coś silnego, mocnego i budującego? 

Wydawałoby się, że to kolejna książka młodzieżowa, która idealnie wpasowuje się w schemat: niegrzeczny chłopiec, poukładana dziewczynka, tragiczne wydarzenia z przeszłości - jednak różni się od tego typu książek. 

Autorka porusza ważne tematy społeczne - problem przemocy w rodzinie, gwałtu i związanej z nim traumy. Ale opisując te niezwykle trudne przeżycia, robi to w sposób niezwykle prosty i jasny. Uczucia i emocje kipią na każdej stronie książki - jest pożądanie, smutek, radość. 

Bohaterowie zostali idealnie wykreowani, których nie sposób nie polubić. 

Dużym plusem jest namiętność przedstawiona bez wulgaryzmu. Dlatego z czystym sumieniem powieść mogę polecić młodzieży. 

I gdzieś pomiędzy wierszami pojawia się przesłanie mówiące o tym, że należy zostawić przeszłość za sobą i skupić się na przyszłości, na dobrym tu i teraz. A także, że czasami zdarza się nam oceniać ludzi po pozorach, a niektórzy nawet przywdziewają dla świata zewnętrznego pogodne maski, pod którymi ukrywają swoją prawdziwą osobowość. Czyż tak nie jest? Warto się nad tym zastanowić i spróbować to zmienić.

Ta książka mnie porwała! Nie tylko ubawiła, ale i wzruszyła. Pełno w niej sarkazmu, ciętych ripost, zadziorności i wzajemnego dogryzania. Polecam wszystkim bez wyjątku! 


 "Czasami ludzie przenikają do ciebie i nagle nie wiesz, jak kiedyś żyłeś bez nich."


 

2 komentarze:

  1. Mnie również ta książka porwała. Jest świetna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę sprawdzić jakie na mnie wywrze wrażenie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)