niedziela, 15 maja 2016

Blisko chmur - Sylwia Trojanowska


Blisko chmur
Cykl: Szkoła latania (tom 2)
Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Videograf SA

Liczba stron: 286

Ocena: 8/10 







Nota wydawcy: 
Kontynuacja bestsellerowej „Szkoły latania”, niesamowitej powieści o miłości, przyjaźni i podejmowaniu wyzwań. Po rozstaniu z Maksem Kaśka próbuje poukładać wszystko od nowa, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Uczucie, które sprawiło, że rozkwitła, stała się pewniejsza siebie i po prostu szczęśliwsza, nabrało innych barw. Przyjaciółka, rodzina i grupa wsparcia pomagają jej przejść przez najtrudniejsze momenty, a Kaśka dzięki nim zaczyna budować nową przyszłość i pokonuje trudności, które pojawiają się na jej drodze. Czy uda jej się kontynuować odchudzanie i utrzymać nowy, lżejszy styl życia? 



Moja opinia: 

To książka o miłości, przyjaźni, trudnej sztuce dojrzewania, poświęceniu, odpowiedzialności oraz o podejmowaniu wyzwań i trudnych wyborów. Pełno tu rozterek miłosnych i spraw rodzinnych. Autorka bez zbędnego upiększania pokazuje, że czasami miłość nie wystarcza, gdy na swojej drodze napotykamy trudności i problemy. Pokazuje, że jak to w życiu bywa, nie zawsze można mieć wszystko, czasem trzeba wybierać między tym, co dobre, a tym co łatwe. Po prostu szczęścia nie da się osiągnąć na siłę. W książce mamy cały kalejdoskop relacji uczuciowych między bohaterami - ból, cierpienie, rozczarowanie, tęsknotę - ale pojawia też nadzieja, która jeszcze do końca nie wymarła. 

Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki - Kaśki, która została dopracowana perfekcyjnie. Ukazana została jako dziewczyna z problemami, z kompleksami, ale z drugiej strony z ogromną siłą charakteru, rozsądkiem i zaskakującą dojrzałością. Uwielbiam ją za to, że była na tyle odważna, że potrafiła walczyć o siebie, swoją godność i przekonania. Po prostu taka dziewczyna z krwi i kości, która nie użala się zbytnio nad sobą. Czasami zdarza się jej mylić, popełniać gafy, błądzić, zmieniać zdanie, ale dzięki tym niedoskonałościom staje się nam jeszcze bliższa, bo przecież każdy z nas taki jest, nie ma ideałów.

Powieść wywołująca w czytelniku szereg emocji - wzruszenie, smutek, żal, radość i niedowierzanie. Książka pełna emocji, bardzo wartościowa i pełna życiowej mądrości. Polecam nie tylko młodzieży, ale wszystkim.  


"Czasami musisz po prostu niemal skonać, żebyś urodził się na nowo. Raz jesteś wolny, latasz niczym ptak, innym razem spadasz, ale jeśli jesteś gotów, odniesiesz się i będziesz żył jeszcze lepiej i mądrzej niż wcześniej."


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)