poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Ring 2 - Anna Wolf [Przedpremierowo]

 

Tytuł: Ring
Cykl: Bokserzy (tom 2)
Autor: Anna Wolf 
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 320
Ocena: 9/10

Po koszmarnym postrzale Bruno Salt przestał istnieć, ale dzięki FBI narodził się jako nowy człowiek.

Wszystko wskazuje na to, że plan federalnych się powiódł. Były bokser od kilku lat prowadzi klub bokserski, do którego trafia ciemnowłosa i skryta Harper. Jest tam jedyną kobietą, do tego piękną, od razu więc wpada mężczyźnie w oko. Nikt nie wie, że Harper skrywa pewną niebezpieczną tajemnicę, która zagraża nie tylko jej życiu. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, a jej relacje z bokserem komplikują się jeszcze bardziej. Żadne z nich nie przypuszcza, że prócz boksu i wzajemnego przyciągania do siebie, połączy ich coś więcej. Coś, przed czym oboje uciekają, kiedy uczucie między nimi zaczyna kiełkować.
Czy będą w stanie pokonać przeciwnika?

Czy może rzucą ręcznik na ring?

"Ring" jest drugim tomem dylogii Bokserzy. Co prawda książka dotyczy innej pary bohaterów, ale Carter i Alice z pierwszej części również tu zawitają, a poza tym kontynuowana jest spora ilość wątków, dlatego dobrze będzie zacząć od jedynki.

Anna Wolf stworzyła postaci wyrazistych, silnych, wiedzących czego chcą, odważnych, zwłaszcza kobiety, które nie boją się stawiać czoła przeciwnościom losu. Namiętność, przyciaganie aż kipi między Bruno a Harper. Jednocześnie każda miłosna chwila (tak, chwila, bo poza jedną sceną łóżkową mamy tu przedstawione relacje) została poprowadzona w sposób wysmakowany, pobudzający wyobraźnię i rozpalający zmysły. Namiętność jak się patrzy. W pierwszym tomie Bruno trudno polubić, tu kompletnie mnie zaskoczył.

"Oboje mieli swoje demony, które ich ścigały."

Historia naładowania została emocjami, zaskakującymi zwrotami akcji, niekiedy wstrzasającymi wydarzeniami, sekretami oraz przeszłością, z którą bohaterowie będą musieli się zmierzyć. Nie będzie tu tylko walki na ringu, ale przede wszystkim walki o coś znacznie ważniejszego - własne życie i kobietę, na której zależy Bruno (choć dla niej gotów jest poświęcić swoje). Tu nie wszystko jest takim, jakim się wydaje, a napięcie będzie towarzyszyć nam do samego finału.

"Wolność nie jest nam dana na zawsze, czasem człowiek nie ma jej nigdy, mimo iż sądzi, iż może o sobie decydować."

Wszystko w tej książce wydaje się być na swoim miejscu. Zarówno to, co dzieje się między bohaterami, jak i motyw sztuk walki. Poszczególne wątki zostają domknięte, więc nie ma tu miejsca na domysły i niedosyt tego, co mogło się dalej wydarzyć.

"Ring" to powieść udowadniająca, że mimo pojawiających się trudności zawsze warto walczyć o miłość, wolność i szczęście. To książka, która sprawi, że nie będziecie mogli oderwać się od niej choćby na chwilę. Czy Bruno i Harper będą razem? A może któreś rzuci ręcznik i się podda...? Sprawdźcie koniecznie! I jeśli po tej lekturze oczekujące humoru, niebezpieczeństwa, mroku i romantyzmu - sięgajcie śmiało.
We współpracy z Wydawnictwem Muza
7 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)