Strony

poniedziałek, 19 lipca 2021

Anioł Coltona - Agnieszka Siepielska

 

Tytuł: Anioł Coltona 
Cykl: Sinners & Reapers (tom 3)
Autor: Agnieszka Siepielska 
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 320
Ocena: 9/10

Życie Coltona kręciło się wokół klubu, imprez i chętnych panienek. Wszystko zmieniło się w chwili, kiedy ją ujrzał: blada cera, wychudzona sylwetka i twarz anioła… Zniewolona dziewczyna spędziła dwa długie lata w piwnicy na tyłach starej opuszczonej chaty. Musiała przejść przez piekło, ale teraz liczyło się już tylko to, że przetrwała.

I choć Lexi chciała odzyskać równowagę po ciężkich przeżyciach u jego boku, to Colton doskonale zdawał sobie sprawę, że związek z kimś takim jak on mógłby ją doszczętnie zniszczyć. Musiał odejść. Zwłaszcza że wraz z braćmi z Sinners & Reapers będzie musiał rozwikłać zagadkę zaginięć, do jakich dochodzi w okolicy…

Obecność ukochanej kobiety w centrum gangsterskiego światka, w którym nawet ludzkie życie ma konkretną cenę, nie mogłaby się dobrze skończyć. Dla żadnego z nich... Mimo to Colton nie ma zamiaru zrezygnować z ukochanej kobiety.

"Anioł Coltona" to trzeci tom cyklu Sinners & Reapers, w którym autorka ponownie zabiera nas w świat motocyklowego klubu. 

Poznajemy bliżej kolejnego z twardzieli, pewnego siebie Coltona. Pokochałam go w dwóch wcześniejszych tomach. Miał praktycznie same pozytywne cechy, teraz na jego wizerunku zaczęłam dostrzegać małe rysy. Otacza go pewien rodzaj mroku, zemsta, ale mimo to, to wciąż dobry i uczuciowy facet. Tym bardziej więc jego postać jest dla mnie do przyjęcia.

Z kolei Lexi to dziewczyna, która przeszła piekło, ale próbuje się otrząsnąć, wyzbyć lęków, stanąć na nogi. Obserwując jej metamorfozę, mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z tych bohaterek, z których można brać siłę do dalszego mierzenia się z życiem.

"Pieprzona księżniczka. Anioł mający w sobie podstępną diablicę."

Czy tak jak bohaterki poprzednich części, tak i Lexi okręci sobie Coltona wokół palca? Czy tak jak one, stanie się dla Coltona słodkim utrapieniem? O tym musicie przekonać się już sami. Od siebie dodam, że ogromnie polubiłam tę parę. Ich wzajemne przepychanki, przyciąganie, odpychanie, zabawa w kotka i myszkę... to naprawdę świetnie się czytało. Gdy doszło do wzruszających wyznań, smutku zwalającego z nóg, niebezpiecznych sytuacji, strzelaniny, moje serce biło nierównym rytmem. Z niepokojem śledziłam co wydarzy się w następnej scenie i jak to wszystko się zakończy.  

"Nikt z nas tutaj nie jest normalny. Wszyscy popełniamy błędy i przyszło nam żyć w tak popieprzonym świecie. Ale bez względu na to, jak nienormalni jesteśmy, dla każdego z nas liczy się tylko jedna kobieta. Zawsze."

Agnieszka Siepielska doskonale weszła w głowy swoich bohaterów, ukazując nam ich myśli, problemy, popełniane błędy, słabości i wątpliwości. Książka nie byłaby tak fajna bez postaci z poprzednich części. Mamy możliwość sprawdzić co u nich słychać, czy w międzyczasie się nie pozabijali... 

Autorka świetnie przedstawiła więź, jaka łączy Coltona z pozostałymi członkami klubu motocyklowego. Gotowi są skoczyć za sobą w ogień, ale i jeden drugiego postawić do pionu strzelając mu z tzw. przysłowiowego liścia.

Autorka posiada lekkie pióro, potrafi odpowiednio wyważyć opisy, dołożyć sporą ilość humoru, a przede wszystkim sprawić, że dzięki żywym, skrzącym dialogom jesteśmy jeszcze bliżej bohaterów.

"Anioł Coltona" to pełna emocji powieść o gangsterskim świecie, do którego wkrada się miłość i Anioł, o którego warto zawalczyć. Demony przeszłości, trudne relacje matka-syn, lojalność, maska pozorów - ta historia ma wiele twarzy. Szalony doktorek czeka, byście go poznali!

PS Uwielbiam tę okładkę 😍




Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Muza 




3 komentarze:

  1. Niestety nie znam, wiec chętnie bym poznala

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy tom szalenie przypadł mi do gustu, więc z pewnością w wolnej chwili sięgnę po kolejne części.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)