Strony

wtorek, 22 listopada 2022

Niepokorny driver - Weronika Jaczewska

 

Tytuł: Niepokorny driver 
Autor: Weronika Jaczewska 
Wydawnictwo: Agora
Ilość stron: 408
Ocena: 9/10

Fabien Laurent woli ścigać się z prędkością 300 km/h, igrając ze śmiercią, niż otworzyć swoje serce na szczerą relację. Jest pyskatym, błyskotliwym i nieziemsko przystojnym mistrzem Formuły 1, co znacznie ułatwia mu życie.

Letty Davies cały swój czas poświęca dzieciom z ośrodka opiekuńczego, bo to prostsze, niż spojrzeć prawdzie w oczy i rozprawić się ze swoją przeszłością. Mężczyźni ustawiają się do niej w równym rządku, ale ona zamknęła swoje serce na cztery spusty i nie zamierza dla nikogo go otwierać.

Kierowcę i wolontariuszkę łączy jedna rzecz: wzajemna nienawiść. Letty jest siostrą dziennikarza, który chce zniszczyć jego karierę, a Fabien mylnie ocenia dziewczynę przez pryzmat jej gwiazdorskiej rodziny. Jednak sprawy bardzo się komplikują, gdy w wyniku niefortunnego splotu zdarzeń są zmuszeni udawać parę. Mimo początkowej niechęci, udawanie wychodzi im tak dobrze, że tracą z oczu granicę między tym, co jest prawdziwe, a co częścią układu. Bo miłość i nienawiść to tylko pozornie skrajne uczucia. Tak naprawdę razem tworzą idealną całość.

"Niepokorny driver" to książka, w której mamy wyraźnie zaznaczony motyw relacji hate-love i fake dating. Miłość i nienawiść przenikają się z prędkością bolidu Formuły 1. Emocje są duże. Nie brakuje podanego ze smakiem erotyzmu, pożądania, ale czy jest tu miejsce na głębsze uczucia? I co z tym udawanym związkiem? Czy może coś z tego być? Po odpowiedzi oczywiście odsyłam Was do lektury.

"Przecież to tylko gra... Jednak na nasze nieszczęście przypomina ruletkę, tylko zamiast kulką, rzucamy własnym sercem i obstawiamy uczucia. Nawet jej nazwa, szatańska gra, tutaj pasuje."

Letty mimo jej skrytości, bardzo szybko polubiłam. Jeśli zaś chodzi o Fabiena, to początkowo poprzez to, jak się zachowywał, trudno było mi zapałać do niego sympatią, ale z czasem przekonał mnie do siebie. Ich słowne przepychanki i cięty język niejednokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy. Ale to, co przeżyli sprawiło, że ta historia okazała się nie tylko zwykłym romansem, a czymś znacznie więcej. Bohaterowie mają niełatwą przeszłość. Aby móc stworzyć trwały związek muszą najpierw uporać się z demonami. Znalazłam tu dużo bólu i cierpienia. Dotknęło mnie to, co spotkało Letty. Z kolei przemiana, jaką przechodził Fabien... chciałabym, aby każdy facet potrafił zrozumieć to, co on.

"Bolesne doświadczenia budują mocniej, niż szczęśliwe. Wbijają ci się w mózg, krew, każdą komórkę i sprawiają, że każdego dnia pamiętasz. O szczęśliwych chwilach szybciej się zapomina: z reguły nie są traumatyczne, nie odwracają biegu zdarzeń. To cierpienie nas kształtuje."

Weronika Jaczewska porusza temat depresji, żałoby, bólu po stracie najbliższej osoby, ceny sławy, ambicji, przerośniętego ego i nieumiejętności przegrywania, przyjaźni, oddania czy odpowiedzialności.

Tym, co wymagałoby dopracowania był wątek wybudzenia po pięciu miesiącach ze śpiączki, gdzie mężczyzna nagle wstaje, idzie wziąć prysznic, by za chwilę uprawiać seks. W rzeczywistości po takim czasie niewładu nikt nie byłby w stanie stanąć o własnych siłach na nogach, nie wspominając już o innych czynnościach.

"Niepokorny driver" to powieść, w której bohaterowie muszą stoczyć niejeden wyścig (bynajmniej nie ten na torze), by móc zwycięsko dojechać do mety zwanej szczęście. Czy intrygi im tego nie pokrzyżują? Sprawdźcie koniecznie!


We współpracy z Wydawnictwem Agora


2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o niej, ale brzmi interesująco ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach tę książkę i coś czuję, że skradnie moje serce.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)