Strony

środa, 10 marca 2021

Kaprys gangstera - Katarzyna Mak [Premierowo]

 

Tytuł: Kaprys gangstera 
Autor: Katarzyna Mak
Wydawnictwo: Lipstick Books
Ilość stron: 352
Ocena: 9/10

Elena to skromna i niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Ma pracę i narzeczonego, z którym planuje przyszłość. Wiedzie pozornie szczęśliwe życie, nie zdając sobie sprawy, że szykuje jej ono jeszcze sporo niespodzianek. A może Elena Mokrzycka to naiwna kobieta? 

Marcello ma dosłownie wszystko. Kasa, luksus, przepych, wyuzdane kobiety i hierarchia społeczna to tylko jedne z nielicznych atrybutów, które go wyróżniają na tle innych mężczyzn. To urodzony przywódca, boss – w dosłownym znaczeniu. Poza tym Marcello Castello jest niebezpiecznym facetem… 

Pewnego dnia tych dwoje styka ze sobą los. I odtąd, chciałoby się dodać, będą żyli długo i szczęśliwie… Ale czy to w ogóle możliwe? Czy wilk zaprzyjaźni się z owieczką, ogień ugasi wodę, a słońce zetknie się z gwiazdami…?

Katarzyna Mak w wyważony sposób łączy romans, erotyk i elementy mafijne oraz humor. Bardzo szybko wciągnęła mnie ta historia dostarczając mi mnóstwo niezapomnianych emocji. Nie nudziłam się ani przez chwilę, gdyż ciągle coś się działo, pojawiały się zaskakujące zwroty akcji, z kolei zakończenie... czuję jeden wielki niedosyt na więcej.

"Rozpalał moje zmysły, by za chwilę koić je i znów podsycać w nich ten niegasnący żar. Drażnił mnie, pobudzał moje ciało, wprowadzał w stan, o jakim nigdy dotąd nie marzyłam. Był cudowny pod każdym względem. Miał tylko jedną małą wadę. Był gangsterem. Szefem sardyńskiej mafii."

Bardzo podobała mi się kreacja Marcello oraz relacja, jaka wywiązała się pomiędzy nim a Eleną. Niby taki twardy mafioso, a przy Elenie stawał się zupełnym przeciwieństwem samego siebie. Wychodziły z niego pozytywne cechy i uczucia. Ale wiecie jacy są Włosi. Jak się na coś uprą, nie ma zmiłuj. Muszą to mieć i już. Taki właśnie jest Marcello. Czy jednak tak łatwo mu pójdzie z tą zadziorną kobietą?

"Wolałem jej nie mieć, jedynie marząc o niej, niż stracić ją bezpowrotnie."

Choć momentami można odnieść wrażenie, iż Elena jest szarą myszką, to jednak kobieta zdecydowanie ma charakterek i potrafi walczyć o swoje.

"Nie miałam żadnego planu, ale jednego byłam pewna: nie zamierzałam poddać się bez walki."

Autorka porusza kwestię zdrady i pojawiających się z tego powodu wyrzutów sumienia. Spotkacie tu niepewność, strach, ból, cierpienie, odrzucenie, nienawiść i pożądanie, miłość, przyjaźń i nadzieję na lepsze jutro. To książka z pewnymi utartymi schematami, ale ciekawie poprowadzona, więc akurat to mi nie przeszkadzało, zwłaszcza że finał wynagradza, a raczej rozwala wszystko... 

"Kaprys gangstera" to przede wszystkim emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Inaczej nie mogę określić tej książki. Jest wzruszająco, czule, zabawnie, tajemniczo, niebezpiecznie, dramatycznie. Chciałabym ponownie spotkać się z Eleną i Marcello. Włoch i Polka - duet pikantny!


Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Lipstick Books 
 7 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę przeczytać tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na ten moment bardziej interesuje mnie inna książka autorki.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. To zupełnie nie moje klimaty więc nie mam w planach tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki, które aż kipią emocjami, dlatego na pewno w wolnej chwili sięgnę po powyższy tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule, ale to pewnie dlatego, że to romans. A jak wiesz, jak i romanse rzadko idziemy w parze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak. Ja ostatnio częściej sięgam po romanse, żeby nie zwariować w tej rzeczywistości 😁

   Usuń
 6. Skoro książka wzbudza tak wiele emocji to koniecznie muszę ją przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)