Strony

sobota, 13 sierpnia 2022

Ring - Anna Wolf

 

Tytuł: Ring
Cykl: Bokserzy (tom 1)
Autor: Anna Wolf
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 320
Ocena: 9/10
 
Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu wypadku, nie daje mu spokoju; zielone oczy i ciemne włoscy śnią mu się po nocach… Nie wie jeszcze, że przeznaczenie właśnie nierozerwalnie splotło jego los z losem Alice Morset i że walka, jaką niebawem stoczy na ringu, będzie zaledwie wstępem do rozgrywki, w której stawką jest coś znacznie cenniejszego od mistrzowskiego pasa.

"Ring" jest pierwszym tomem cyklu Bokserzy. Myślałem że będę mieć do czynienia z erotykiem, a tu taka niespodzianka. To romans z wątkiem kryminalnym, którego absolutnie się nie spodziewałam. Ciekawa intryga i nuta tajemniczości sprawiały, że kartki przewracały się niemalże same.

Nigdy nie lubiłam oglądać w telewizji jak dwóch facetów w ringu pierze się po pysku. Ale co dziwne w książkach lubię wątki boksu. Poza tym opis i okładka sugerują, że będziemy mieć do czynienia ze sportem, i rzeczywiście tak jest.

Bardzo szybko polubiłam Alice i Cartera. Oboje doświadczyli zdrady, więc można powiedzieć, że sporo ich łączy, ale jakby nie było i dzieli. Ona to piękna, silna, odważna kobieta, ceniąca sobie kontrolę. On to pewny swojej wartości, przystojny sportowiec, który nie planuje kolejnego związku. Anna Wolf w interesujący sposób przedstawiła to jak każde z nich radzi sobie ze zdradą, to jak się zachowują, jakie podejmują decyzje, oraz to, co myślą i czują. Jestem pod wrażeniem przemiany, jaka dokonała się w Carterze. Jednak nic więcej nie mogę Wam wyjawić...

"Kontrola… To ona dawała jej przede wszystkim stabilizację, bo gdy ją miała, czuła się w jakiś sposób bezpieczna."

Autorka porusza kwestię rodzicielstwa. Widzimy że nie biologia decyduje o tym, kto tak naprawdę powinien być nazywanym rodzicem. Przypomina jak ważne jest wsparcie kogoś bliskiego w momencie, kiedy potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Pokazuje również, że gdy życie rzuca nam kłody pod nogi, nie wolno się nam poddawać, bo zawsze jest ktoś, dla kogo mamy żyć, walczyć o wolność, marzenia, pragnienia i szczęście.

"Każda porażka uczyła pokory, ale i sprawiała, że człowiek był silniejszy, o ile potrafił z tego, co się wydarzyło, wynieść coś więcej."

To jedna z tych książek, o których można powiedzieć, że mknie naprawdę szybko. Czasem może za szybko. Sporo się dzieje i nie ma czasu nawet na chwilowy przestój, co skutkowałoby dużo lepszym rozwinięciem niektórych wątków. Dorzućmy do tego świetne dialogi, szczyptę humoru oraz emocji i mamy powieść, przy której spędzimy miło czas.

Autorka zastosowała ciekawą, niecodzienna formę narracji. Odnosiłam wrażenie, iż przysłuchuję się swego rodzaju opowieści.

"Życie było ringiem, na którym przyszło ludziom stoczyć niejedną walkę, i to nie zawsze wygraną."

"Ring" to historia walki nie tyle na samym ringu, co w życiu. Bo życie to największy przeciwnik. I albo się mu poddasz, podając na deski albo wyprowadzisz celny cios i zwyciężysz. Polecam!

 

9 komentarzy:

 1. Nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie książka dla mnie, ale jeśli kiedyś będzie okazja ją przeczytać, to może spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka w moim guście literackim. Zamierzam ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam książek Autorki, ale nie jestem pewna, czy to pozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej książka nie dla mnie, ale w mojej bibliotece znalazłaby wielu czytelników <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama nie wiem czy to coś dla mnie. Jak wpadnie mi w ręce to pewnie dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)