poniedziałek, 5 grudnia 2016

KONKURS - wywiad: Magdalena Knedler

Dziś mam dla Was coś nowego. Pierwszy na blogu wywiad, w którym możecie sami wziąć udział. Co trzeba zrobić? Wystarczy zadać Magdalenie Knedler pytanie (1 max 3). Pytajcie o co chcecie. Na wszystkie Wasze pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki "Nic oprócz milczenia". Sponsorem nagrody jest Magdalena Knedler. Bardzo dziękuję za przeznaczenie nagrody na konkurs.Fot. Wojciech Skibicki


Magdalena Knedler - Recenzentka i felietonistka, a także autorka krótkich form literackich. Współpracuje z portalami Oblicza Kultury,Czytajmy Polskich Autorów i Miasto Kultury. Jej opowiadania ukazały się m.in. w zbiorach Kryminalny Olsztyn. KoszaryPo drugiej stronie. Weird fiction po polsku;Literacka podróż po Gdańsku. Laureatka kilku festiwali i konkursów literackich. Członkini Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Z zawodu logopeda medialny i nauczyciel wymowy scenicznej. Prowadzi zajęcia i warsztaty dla aktorów, lektorów, dziennikarzy i młodzieży teatralnej, a także spotkania literackie i imprezy artystyczne. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Codziennie wstaje o 5:11, uruchamia ekspres do kawy i zadaje sobie samej pytanie: „Magda, why?”. Nad odpowiedzią woli się nie zastanawiać. Uwielbia swoją szaloną rodzinę, książki, malarstwo, kino i dobre seriale. I morze. Zwłaszcza kiedy jest zimno i wieje wiatr. (Źródło: Czwarta strona) 

Zapraszam również do odwiedzania fanpage autorki: tutaj

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Sza! Teraz czytam
2. Sponsorem nagrody jest Magdalena Knedler.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 3) Magdalenie Knedler na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 05 grudnia 2016 roku do 11 grudnia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi, gdy autorka odpowie na Wasze pytania. 
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz "Nic oprócz milczenia" Magdaleny Knedler.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. 
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile poda adres mailowy. Ze względu na nasilone oszustwa, nie wymagam, abyście mi go podawali, ale jeśli chcecie możecie podać, dzięki czemu będę mogła szybciej się z wami skontaktować. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, lub nie poda danych adresowych, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Do dzieła i powodzenia :) 11 komentarzy:

 1. Jestem miłośniczką kryminałów. W jednych potrafię się zakochać, innych nie trawię. Jakim argumentem przekonalaby mnie Pani do przeczytania swojej książki ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki był pierwszy kryminał jaki Pani przeczytała ?

  Ania M mada_65@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile czasu zajęło Pani zbieranie informacji dotyczących praw za granicą oraz tamtejszych zwyczajów i kultury? Jak wyglądała taka praca w Pani przypadku?

  katrina.swin@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Załóżmy, że przechodzi Pani pisarski kryzys i prawdopodobnie nie pozostało już nic oprócz milczenia. Jak Pani sądzi kto pomógłby w złamaniu blokady? Czy ma Pani taką osobę, która niezależnie od sytuacji zawsze znajduje się obok i daje same cenne rady, pomaga rozwiązywać problemy, doradza?

  2. Pamięta Pani swoją pierwszą napisaną książkę bądź opowiadanie? Jak dawno temu to było i o czym Pani pisała? Mam na myśli oczywiście tekst "z szuflady".

  3. Ja jestem śpiochem z natury, dlatego nurtuje mnie jedno pytanie: dlaczego wstaje Pani tak wcześnie? O 5:11 to nawet jeszcze kogut nie zdążył się obudzić, a co dopiero zapiać donośnie.

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani życie jest związane z literaturą, tekstami, sztuką... Pisze Pani książki, krótkie teksty literackie, ale też recenzje, a wiadomo, że recenzowane książki mają różne treści, różną zawartość. Gust czytelniczy nie podlega dyskusji (każda książka ma przecież swoje grono wielbicieli), ale co Pani robi, kiedy w czytanej książce dostrzega Pani błędy merytoryczne? Czy pomija je Pani milczeniem, czy pisze Pani konstruktywną krytykę, bez względu na to, że może się ona nie spodobać autorowi. Konstruktywna krytyka to często doskonała ściąga dla autora i okazja do poprawy błędów w kolejnych dziełach - jednak nie każdy potrafi ją przyjąć i odpowiednio z niej skorzystać. Proszę przybliżyć swoja opinię na ten temat, za co z góry dziękuję!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Święta tuż, tuż dlatego ja chciałabym zapytać o Pani ulubione danie świąteczne oraz czy ma Pani jakieś tradycje rodzinne bez których nie wyobraża sobie Pani Świąt?
  2. Dlaczego akurat wybrała Pani postacie z książki "Duma i uprzedzenie" do pierwszej Pani wydanej książki "Pan Darcy nie żyje" ( pochłonęłam ją w dwa dni)? Czy oznacza to, że jest to Pani ulubiona książka ( moja TAK ) ? Czy po prostu tak wyszło podczas pisania?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Czym jest dla Pani szczęście? Ma Pani swoją uniwersalną receptę na szczęście? :)
  2.Co czuje Pani widząc swoje powieści na półce w księgarni? Czy spodziewała się Pani aż takiego sukcesu? Co chciałaby Pani przeczytać o sobie czy też swoich książkach za kilka lat np. na Wikipedii? ;)
  3.Co jest najprzyjemniejsze w pracy pisarza? Co jest najtrudniejsze?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Na akcję drugiej części przygód komisarz Lindholm wybrała Pani romantyczną Wenecję. Czy w takim pięknym romantycznym mieście, które znamy głównie z pocztówek, trudno było Pani znaleźć mroczne i niebezpieczne miejsca, które byłyby idealne do osadzenia wątków kryminalnych?
  2. Anna Lindholm dała się mi poznać jako osoba z problemami, która koncentruje się na licznych rozterkach i roztrząsaniu swoich stanów emocjonalnych. Czy jej postać w jakimś stopniu będzie ulegała zmianie?
  3. Lubię znajdować w kryminałach intrygę wymagającą, która zmusi mnie do dużego skupienia i zaangażowania. "Nic oprócz strachu" takie było. Lubię gdy autor nieustannie kluczy i wodzi mnie za nos. Ciekawi mnie czy lubi Pani, gdy czytelnik znajdzie rozwiązanie zagadki trochę wcześniej czy wręcz przeciwnie, gdy do samego końca uda się Pani go zwieść?
  Pozdrawiam :)
  Ulka

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jestem strasznie ciekawa, dokąd wyśle Pani Annę w następnej książce - może do Ameryki Południowej lub na Kaukaz (przeczytałam ostatnio "Ósme życie (dla Brilki)" ::)). Jeśli nie może nam Pani jeszcze tego zdradzić, to może zechce Pani chociaż uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, czy będzie to kultura zimna, czy raczej gorąca? Zastanawiam się, czy może mieć wpływ, np. na rodzaj morderstwa, perfidię sprawcy, czy wszystko zależy tylko od wyobraźni autora?
  2."Winda", "Klamki i dzwonki",czy "Nic oprócz strachu" dowodzą, że nie jest Pani autorką jednego gatunku. Coś mi się wydaje, że jeszcze nie raz mile nas Pani zaskoczy. Może trochę na marginesie: czy lubi Pani poezję? A może "popełniła" Pani już parę wierszy?
  3. Czy dostała Pani kiedyś jakiś nietypowy/zabawny prezent od czytelników?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)