sobota, 13 lutego 2016

Tam, gdzie rodzi się miłość - Edyta Świętek


Tam, gdzie rodzi się miłość
Cykl: Tam, gdzie rodzi się miłość (tom 1)
Edyta Świętek

Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 400
Ocena: 9/10


Nota wydawcy:

Tajemniczy wróg od lat czyha na rodzinę Hajdukiewiczów. W zemście za urojone krzywdy, daleki krewny postanawia odpłacić się swojemu kuzynowi, kierując swój gniew na jego dzieci.

Daria od dzieciństwa trzymana była przez swoją rodzinę w złotej klatce. Groźba wisząca nad dziewczyną stała się jeszcze realniejsza, kiedy dwaj jej najstarsi bracia stracili życie. W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice nie pozwalali Darii samotnie opuszczać rodzinnej willi, za jedyną namiastkę wolności dając jej możliwość pracy w będącym ich własnością hotelu „Zacisze”.

Przygnieciona ciągłym nadzorem Daria postanowiła wyrwać się spod rodzicielskiej kurateli. Kiedy w „Zaciszu” poznaje Marka – nieco tajemniczego mężczyznę, który usilnie stara się zwrócić na siebie uwagę dziewczyny – pozwala, aby głos serca stłumił rozsądek…

Daria, z powodu groźby wiszącej nad jej rodziną, od dzieciństwa trzymana była przez rodziców pod ciągłym nadzorem. Jednak kiedy poznaje Marka – nieco tajemniczego mężczyznę, który usilnie stara się zwrócić na siebie uwagę dziewczyny – pozwala, aby głos serca stłumił rozsądek…


Moja opinia: 
Autorka z wielką starannością stworzyła intrygujących, pełnych sprzeczności bohaterów. Wraz z nimi przeżywałam ich strach, niepewność, łzy smutku i radości. 

Pojawia się wątek kryminalny z licznymi tajemnicami z przeszłości. Pani Edyta w umiejętny sposób potrafi połączyć romans z kryminałem. Bardzo podobało mi się to, że zadbała o to, że podczas czytania odczuwałam ciągłą niepewność. Nie wiedziałam, kto na kolejnej stronie okaże się okrutnym wrogiem, a kto nie. I czy w ogóle można komukolwiek zaufać? Niektóre sytuacje wydają się być mało realne, ale osobiście lubię w ten sposób oderwać się od codzienności. Malownicze Bieszczady autorka potraktowała tak, że czułam jakbym naprawdę tam była. 

Książka niby trzyma w napięciu, a jednocześnie odpręża. Jeżeli jesteście ciekawi, gdzie może zrodzić się miłość - ta książka Wam to powie.  
  

1 komentarz:

  1. No powiem Ci, że zaintrygowałaś mnie, będę się rozglądać za tą książką ;)).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad, skomentujesz, zaobserwuhesz. A ja chętnie zajrzę do Ciebie :)